Letní příprava je u konce, soutěže už klepají na dveře!

Krátká letní přestávka utekla jako voda a před námi je další ročník mistrovský soutěží. A díky reorganizaci krajského přeboru to bude ročník určitě velice zajímavý.

Ano, krajský přebor dozná zásadní změnu. Letošní ročník bude poslední s 16 účastníky. Krajský fotbalový svaz rozhodl, že počínaje ročníkem 2015/2016 bude hrát nejvyšší krajsou fotbalovou soutěž jen 14 týmů. Co to znamená v praxi? Zcela určitě nebude sestupovat jen poslední mužstvo krajského přeboru jak tomu bylo v několika posledních ročnících. S krajským přeborem se rozloučí minimálně 3 týmy. Navíc v letošní sezoně divize bude přesně polovina týmů z Vysočiny, v případě sestupu některého z nich se počet sestupujících z krajského přeboru samozřejmě zvyšuje. Nejčernější scénář může znamenat, že z krajského přeboru bude sestupovat až 6 týmů!
 
Zeštíhlování krajského přeboru se dotkne i naší benfici. Už teď je jasné, že z naší skupiny I.B třídy sestoupí minimálně tři týmy, v nejhorším případě až týmů pět.
 
Další změnou v krajských soutěží mužů je návrat ke střídání třech hráčů. Jinou zásadní změnu čekat nemusíme. Revouluce v podobě zrušení remíz se na Vysočině zatím nedočkáme. "Berberovské" kopání penalt po nerozhodném výsledku představitelé krajského svazu prozatím odmítnuli.