Muži A - 8. kolo MSD D : Velká Bíteš - Havlíčkův Brod 3:0 (2:0)

KONEČNĚ VÝHRA

Muži A konečně vyhráli, když přesvědčivě zdolali výběr Havlíčkova Brodu

Po delší odmlce áčko opět naplno bodovalo. Proti Havlíčkovu Brodu podalo soustředěný výkon a od prvních minut kráčelo k vítězství. Skóre zápasu se poprvé měnilo ve 23. min. Po nenápadné akci se na pravém křídle dostal k centru Novotný a našel na přední tyči připraveného Macka - 1:0. Nedlouho poté se domácí radovali znovu. Hostující brankář Mazánek v 32. min. fatálně chyboval v rozehrávce a namazal míč na kopačky Kruly, který neměl s jeho umístěním do zcela prázdné branky žádný problém - 2:0. Dvoubrankové vedení domácí uklidnilo a ti od té doby v klidu kráčeli za tříbodovým ziskem.
Navíc hned po změně stran Velká Bíteš své vedení zvýšila na rozdíl třídy. Po souboji na pravém křídle se míč dostal ke Šperkovi a ten centrem vybídl ke skórování Daňka, který se poněkud nečekaně zjevil na hrotu útoku - 3:0. Branka padla v 53. min. a od té doby se čekalo už jen na závěrečný hvizd rozhodčího Slováčka. Ten přišel minutu po skončení řádné hrací doby a znamenal pro FC VB zisk důležitých tří bodů. 

Trenér Marek Zúbek: "Po sétii zápasů bez vítězství jsme nastoupili proti soupeři, který měl jen o tři body méně, a tak jsme očekávali, že bude hrát houževnatě se snahou využít výsledkovou nepohodu našeho týmu. Naši hráči v průběhu zápasu dokázali udržet nervy na uzdě a praktikovali hru, která jim vyhovuje.Po jedné z kombinací se nam podařilo vstřelit gól a soupeře tím znervóznit.Po hrubé chybě v rozehrávce jsme skóre navýšili a vybudovali náskok, který nam dal klid. I přes sympatický výkon soupeře se klukům podařilo náskok udržet a ještě skóre zvýšit. Vítězství si kluci tvrdě odmakali a tím tento souboj dovedli do vítězného konce."

Branky: 23. Macek 1:0, 32. Krula 2:0, 53. Daněk
Rozhodčí: Slováček
Diváci: 160
ŽK: 0:2
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Mrňa, Loup Pav., Šperka - Ondrák, Daněk, Vošmera, Kamenský (79. Loup Pat.), Novotný - Krula (84. Shlaban), Macek (87. Kříž)
Sestava Havlíčkův Brod: Mazánek - Turek, Cakl, Dočkal, Fikar, Pavlík M., Bajer (14. Novák, 86. Víšek), Coufal, Pabousek (71. Pavlík J.), Dejl, Peca (46. Sikora)