Muži A - 2. kolo MSD D : Velká Bíteš - Břeclav 3:1 (2:1)

VYDAŘENÝ VSTUP

Áčko vstoupilo do sezóny 2019/2020 pravou nohou a v důležitém prvním domácím zápase zdolalo Břeclav 3:1…

Za zcela letního počasí domácí zažili doslova snový začátek. Hosté zbytečně ztratili míč, Pořízek přihrál z pravé strany pod sebe a Ondrák hned v 1. min. doklepával do prázdné branky – 1:0!
Dárek ale hostům připravili i domácí. V 7. min. ztratil míč ve středu pole Novotný, po průnikové přihrávce se jej zmocnil Kriston a střelou po zemi podél Pelána rychle srovnal skóre – 1:1.
Po divokém úvodu se pak hra postupně uklidnila a obě strany se soustředily především na to, aby předešly chybám, které přinesly obě branky. Domácí mohli podruhé skórovat v 25. min., ale Sodomka z úhlu jen napálil brankáře Fibingra. Přesto zanedlouho přišla druhá branka a opět po akci z pravé strany, kterou v 33. min. zakončil ukázkovou patičkou benjamínek Loup – 2:1. Další náznaky šancí pak až do konce první půle spolehlivě zlikvidovaly obě obrany.
Po změně stran tempo hry trochu opadlo a ubylo i zajímavých momentů v obou šestnáctkách. Hosté se sice snažili o vyrovnaní, jejich úsilí ale bylo marné, protože defenziva Velké Bíteše fungovala spolehlivě.
Rozhodující moment zápasu pak přišel v 70. min. Pořízek se dostal na levém křídle k míči a pohotovým obstřelem „angličanem“ přidal třetí branku Velké Bíteše – 3:1. Korunoval tak svůj velmi dobrý výkon. Zbytek zápasu se pak už víceméně dohrával. Hosté na víc neměli a ani domácí hráči už další branku nepřidali. Radost z důležitého vítězství jim to ale určitě nevzalo.

Branky: 1. Ondrák 1:0. 7. Kriston 1:1, 33. Loup 2:1, 70. Pořízek 3:1
Rozhodčí: Mikulášek
Diváci: 100
Sestava Velká Bíteš: Pelán – Bartoš, Kuldan, Kerber, Hošek (76. Knos) – Ondrák (76. Loup T.), Novotný, Merdita, Loup P. – Pořízek (83. Svoboda), Sodomka (62. Sznapka)

Sestava Břeclav: Fibingr – Bednář (54. Borovský), Horčička, Diviš, Netopilík (81. Zonyga), Kriston, Fiala, Pavlík, Trčka, Herman, Ianosteac