Muži A – 1. kolo MSD D: Velká Bíteš – Stará Říše 1:0 (1:0)

BRANKA, BODY, VTEŘINY

V úvodním zápase nového soutěžního ročníku 2022/2023 muži A konečně zlomili dlouhodobou nepříznivou sérii a v divizi na domácím trávníku poprvé porazili Starou Říši 1:0.

Jak částečně napovídá nadpis, o výsledku zápasu rozhodly hned jeho první vteřiny. Po rychlé akci z pravého křídla a centru do vápna přiťukl Sznapka míč proti noze Traxlovi a ten nedal Dutkovi v hostující brance žádnou šanci – 1:0. Zraněními sužovaný tým domácích (Merdita, Moučka, Macek) i nadále diktoval tempo hry a její těžiště bylo daleko za půlicí čarou na obranné polovině výběru Staré Říše. Další zajímavou příležitost měl ve 14. min. Sznapka, z úhlu ale mířil nad. Do konce první půle už si naši žádnou opravdu vyloženou šanci nevypracovali, zajímavých náznaků ale bylo stále dost. Hosté zahrozili jen jednou, Kvych ale v 18. min. z úhlu mířil hodně nepřesně.
Po změně stran se pak hned třikrát třáslo břevno hostující branky. Nejprve jej v 51. min. míčem vyraženým brankářem napálil v tisíciprocentní šanci domácí Traxl, v 61. min. se na něj po rohu agilního Sznapky snesla hlavička Šperky a v 77. min. jej po situaci lehce zavánějící ofsajdem trefil prudkou střelou i Novotný. Ten mohl skórovat i v 83. min., hostující brankář se ale vytáhl a jeho povedenou střelu vyrazil. A protože se z hranice penalty v samotném závěru neprosadil ani střídající Pat. Loup, osud utkání skutečně určila branka z jeho samotného úvodu.

Branka: 1. Traxl
Rozhodčí: Švehla
Diváci: 225
ŽK: 0:1
Sestava Velká Bíteš: Pelán – Šperka, Loup Pav., Shlaban – Bartoš (83. Loup Pat.), Daněk, Sznapka, Kamenský, Ondrák – Novotný (91. Kříž), Traxl (81. Krula)
Sestava Stará Říše: Dutka – Cejpek, Chramosta, Kryštůfek, Rampír, Kvych, Nechvátal, Kříž (69. Kratochvíl), Švarc (80. Gall), Cipruš, Pospíchal

Trenér Marek Zúbek: „Odehráli jsme utkání, ve kterém jsme zaslouženě zvítězili. Hra týmu odpovídala začátku sezóny. Nevyvarovali jsme se některých nepřesností a nedokázali navýšit počet vstřelených gólů. Vítězství si hráči pohlídali, aniž by soupeře pustili do nějaké výraznější šance.“