V.Bíteš B - Stonařov sobota 16:30

Benfika žije! V sobotu zahajuje sezonu na domácím trávníku

I když to nevypadalo na začátku prázdnin úplně nejrůžověji mužstvo Benfiky nastoupí do další sezony I.B třídy! V sobotu se na našem hřišti utká od 16:30 s týmem Starče.

Do nelehké situace se dostala po covidové pauze naše Benfika z různých důvodů z mužstev áčka i béčka odešlo několik hráčů a personální obsazení se zdálo natolik kritické, že ze vážně zvažovalo odhlášení našeho mužstva ze soutěží. Vše nakonec dobře dopadlo a mužstvo vedené trenérským tandemem Lukáš Midrla – Jiří Jelínek vyběhne v sobotu k prvnímu zápasu nové sezony.

„Někteří hráči avizovali konec s fotbalem nebo chtěli odejít do jiného klubu, většina z nich se nakonec rozhodla pomoci a Benfiku tím zachránili! Za to jim patří velké díky a uznání. Bohužel je znát, že pro řadu hráčů šel fotbal po dlouhé pauze hodně stranou. Děláme maximum proto, abychom to změnili, v šatně je dobrá atmosféra a věřím, že v kombinaci s dobrými výsledky se nastartujeme a vše bude fungovat. Bohužel se na úvod sezony potýkám s velkou marodkou, ale věřím, že áčko nás v tom nenechá a pomůže nám! Velkým zklamáním je pro mě přístup dorostenců, hlavně těch, kteří by měli příští rok přejít do mužské kategorie, tam je jejich přístup přímo tristní,“ okomentoval situaci před startem ročníku Jiří Jelínek.

 

Přehled přípravných zápasů:

Olbramovice – Velká Bíteš B 1:1 (0:0)
Branka: Lunda
Sestava: Klíma- Švanda O., Kopáček, Mrňa- Pelikán, Merdita, Ráboň, Loup Patrik, Švanda M.- Lunda, Tvrdoň
střídal: Mejzlík

Velká Bíteš B – Zbraslav 1:3 (1:1)
Branka: Svoboda
Sestava: Janoušek- Pelikán, Švanda O., Švanda M. – Bartoš, Chadim, Svoboda, Loup Patrik, Šimončič- Loup T.,  Tvrdoň
střídali: Mejzlík, Havlíček

Velká Bíteš B – Černá Hora 4:2 (2:2)
Branky: Pokorný 2, Mejzlík, Ondrák
Sestava: Janoušek – Švanda O., Pelán, Švanda M. – Pelikán, Svoboda, Jelínek, Tvrdoň, Mejzlík- Pokorný, Ondrák
střídali: Jakeš, Hemala, Hvězda

Čebín – Velká Bíteš B 1:0 (1:0)
Sestava: Janoušek – Švanda O., Loup Pavel, Švanda M.- Pelikán, Loup Patrik, Chadim, Hemala, Kaštan – Jakeš, Pokorný
Střídali: Horák, Mejzlík

 

Soupiska:

Brankáři: Karel Janoušek (1994), Filip Klíma (2004)

Obránci: Vítězslav Havlíček (2002), Jakub Mejzlík (2001), Luboš Kerber (1992), Tomáš Pelán (1980), Luboš Pelikán (2000), Martin Švanda (1993), Ondřej Švanda (1991)

Záložníci: Marek Chadim (2000), Jan Jakeš (1993), Vojtěch Kment (2002), Pavel Kaštan (1992), Tomáš Mahel (2002), Jindřich Macholán (2001), Filip Svoboda (2001), Jiří Ráboň (2001)

Útočníci: Tomáš Loup (1990), Adam Lunda (2000), Jiří Ondrák (1999), Jiří Pokorný (1987)

Příchody: Luboš Kerber (SDH Svatoslav),Pavel Kaštan (Křižanov), Vítězslav Havlíček, Vojtěch Kment, Tomáš Mahel (z dorostu)

Odchody: Matěj Těšík (ukončení činnosti), Josef Bartošek (Křoví)