Muži A - 7. kolo MSD D - Břeclav - Velká Bíteš 4:1 (2:1)

TVRDÝ DIREKT V BŘECLAVI

Hodně nepovedené vystoupení předvedli muži A na hřišti v Břeclavi, kde prohráli vysoko 1:4...

Už 2.min.sobotního utkání naznačila, že tento den nebude pro náš tým tím šťastným. Rekonvalescent Ondřej Halas po rozehrávce od Martina Matiáška špatným prvním dotekem doslova daroval míč domácímu Tomáši Trčkovi a ten nemohl udělat nic jiného než ho postrčit kanonýrovi Petrovi Musilovi, jenž ho z pěti metrů pohodlně uklidil do prázdné branky - 1:0!
Právě u Ondřeje Halase se ale už za pět minut začala akce, která vedla k vyrovnání. Po jeho autovém vhazování si pěkně vyměnili míč František Kuldan s Jiřím Kratochvílem, který pak šikovně míč prostrčil na Tomáše Sodomku a ten střelou po zemi podél domácího brankáře Davida Fibingra rozjásal malou skupinku našich fanoušků - 1:1. Pohříchu, byla to jejich jediná radost v tomto utkání. Ukazatel skóre se totiž až do konce utkání měnil už jen na domácí straně...
V 35. min. Břeclav poměrně snadno zastavila naši útočnou akci a sama se lehce před střed hřiště dostala až k pokutovému území před brankou Martina Matiáška. Jan Hloch jej adresoval znovu na levou stranu, odkud ho opět nikým neobsazený Tomáš Trčka ​​​​​​poslal před branku a Petr Musil byl zase na správném místě - 2:1. 
Do druhé půle naši hráči jistě vstupovali odhodláni s výsledkem něco udělat. Bohužel, velmi záhy jejich plány dostaly výrazné trhliny. V 56. min. totiž se totiž Tomáš Mrňa po přihrávce od Vítězslava Bárty dostal do obrovských problémů, domácí hráči ho obrali o míč a Matěj Kriston postupoval zcela sám na branku. Za cenu až z tribuny viditelného přidržení za dres ho Tomáš Mrňa ale rozhodil tak, že nedokázal dostatečně důrazně zakončit, Martin Matiášek jeho střelu vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou. Zdálo se, že je vše vyřešeno. Náš brankář ale míč poté vyhodil na Františka Kuldana, kterého ale o něj okamžitě obral domácí kapitán Martin Simandl a posunul ho zpět na od branky se teprve vracejícího Kristona, který ihned zařadil zpátečku a napodruhé už nedal strážci naší branky žádnou šanci - 3:1. Kalich hořkosti si naši vypili až do dna ve 68. minutě. Domácí kapitán Martin Simandl rozehrál rohový kop a střídající Jiří Horký nešťastným zásahem míč poslal do vlastní branky - 4:1. 
Ve zbývajícím průběhu utkání už se naši z těchto ran vzpamatovat nedokázalï, na jejich konto tak přibyla druhá porážka v sezóně a hrstka domácích fanoušků mohla začít slavit. 

Statistiky:
Branky: 2. Musil - 1:0, 7. Sodomka - 1:1, 35. Musil - 2:1, 56. Kriston 3:1, 68. Simandl 4:1
Rozhodčí: Niederle
Diváci: 70
ŽK: 4:1
Sestava našich: Matiášek - Ondrák (46. Horký), Bárta, Mrňa, Halas - Burian (60. Nekuda), Kuldan, Kratochvíl, Novotný - Juříček (64. Těšík), Sodomka