Muži A: Velká Bíteš - Břeclav 1:2 (1:1)

DOMÁCÍ ROZLUČKA BEZ FANFÁR

Kletba domácího trávníku nezlomena. Ani poslední utkání na vlastním hřišti našemu áčku nepřineslo vítězství. Po výsledku 1:2 všechny tři body míří do Břeclavi...

Typický zápas konce sezóny, kdy oběma soupeřům vlastně o nic moc nejde, se odehrál na našem hřišti tuto sobotu. Naši nastoupili v brance s M. Pelánem (M. Matiášek si plnil pracovní povinnosti), zbytek sestavy ale kopíroval tu úspěšnou ze středečního zápasu ve Žďáru nad Sázavou. 
Naši zahájili aktivně a brzy se propracovali i k šancím. Střelu Juříčka v 7.min. hostující brankář Fibingr ještě vyrazil, po centru stejného hráče ale ve 14. min. z pravé strany s přehledem zakončoval  po zemi R. Whittingham a otevřel skóre - 1:0. 
Hosté se osmělili až zhruba po půlhodině hry, jejich první nebezpečnou střelu z dálky až M. Pelán ve 26. min. vyrazil. Na druhé straně se v 34. min.prezentoval zajímavým pokusem z trestného kopu v první půli hodně aktivní Juříček, hostující brankář ale prokázal své kvality a neujala se ani dorážka M. Knose. Trochu jako blesk z čistého nebe tak za další čtyři minuty přišlo vyrovnání hostí, když nejprve jejich kapitán Simadl šikovně zatočil míč z tresného kopu, domácí brankář M. Pelán míč jen vyrazil a dobíhající A. Smejkal už věděl kam s ním - 1:1. 
Remízový stav po polovině hrací doby dokonale oba týmy uspal, takže zápas postupně směřoval ke svému závěru prakticky bez jakýchkoliv zajímavých situací před jednou či druhou brankou. Atmosféru horkého sobotního odpoledne tak ve druhé půli poprvé rozčísla snad až velká šance domácího J. Pohla, který ale hlavou v 70. min. nedal. A protože žádný jiný impuls nepřišel ani od jeho spoluhráčů, zdálo se, že zápas skončí zaslouženou remízou. Jenže, chyba lávky. Osm minut před koncem hostující M. Wallisch odcentroval dlouhý míč z pravé strany a zleva nabíhající P. Musil zakončil hlavou přesně do protipohybu domácího brankáře - 1:2. Na tento úder už naši nedokázali odpovědět, a tak se s vlastními diváky rozloučili bohužel jednobrankovou porážkou. 

Statistiky:
Branky: 14. Whittingham 1:0, 34. 1:1, 82. 1:2
Rozhodčí: Švehla
Diváci: 208
ŽK: 1:2
Sestava domácích: Pelán - Ivančík (46. Pokorný), Mrňa, Kopáček, Halas - Novotný (46. Chlup), Daněk, Whittingham, Knos - Juříček, Pohl