Zbrojovka Brno U19 - Velká Bíteš 1:2 (0:2)

Áčko porazilo v přípravě dorost Zbrojovky Brno

V dalším přípravném zápase se v rámci soustředění dorostenců Zbrojovky utkalo naše áčko na náhradním hřišti v Bystřici nad Pernštejnem s prvoligovým starším dorostem tohoto klubu.

V útoku nastoupil testovaný útočník z Rosic Adam Macek. Naši měli proti soupeři v prvním poločase soupeři více šancí. Zbrojováci se snažili diktovat tempo hry, ale dávali nám tím prostor k řadě brejkovým situacím. Jednu takovou využil v úvodní branku utkání agilní Hošek. Stejný hráč připravil také druhou branku našich, když před bránou našel Macka a ten propálil vše co mu stálo v cestě.

Poločasová přestávka přinesla vydatný déšť a po něm také velké šance Zbrojovky, které hráči našeho prvního týmu přečkali mnohdy jen se štěstím. Hned dvakrát totiž musel za brankáře Pelána zaskakovat Tomáš Mrňa. Zbrojovka se v koncovce trápila, ale přesto se jí podařilo v závěru snížit na rozdíl jediné branky. Jedinou větší šanci našeho mužstva měl ve druhém poločase v poslední minutě Šimončič, ale trefil jen brankáře. Hned z následného protiútoku mohli brněnští mladíci vyrovnat, ale přímý volný kop z hranice velkého vápna se mezi tři tyče nevešel.

branky: Hošek, Macek
sestava: Pelán - Loup Pavel, Kuldan, Mrňa- Hošek, Merdita, Isami, Sznapka, Šimončič- Krula, Macek
střídali: Cimbálník, Loup Patrik, Pelikán, Bartoš, Urbánek, Těšík, Ondrák

Trenér Marek Zúbek: "V prvním poločase jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si řadu šancí, z kterých jsme ale skórovali jen dvakrát. Po změně strany byli naopak aktivnější hráči soupeře, ale nám se zásluhou brankáře a i díky štěstí podařilo po trvalém tlaku těsné vedení 2:1 udržet. Ve hře byl oproti předchozím utkáním vidět posun v některých herních činnostech ve kterých jsme doteď chybovali."