Muži B - 5. kolo I.B třídy, skupina B - Velká Bíteš B - Bohdalov 6:1 (2:0)

BENFIKA DOMA ZNOVU NADĚLOVALA

Pan Kopáček ml. se v sobotu ženil a tak nebylo vyhnutí. Benfika musela hrát v pátek. A dařilo se jí skvěle...

Netradiční páteční termín přilákal na stadion ve VB na poměry B-týmu pěknou návštěvu. Nebe zůstalo naštěstí zavřené, a tak si hráči mohli užít příjemný fotbalový podvečer. Snaživý soupeř z Bohdalova zpočátku držel krok a sympatickým bojovným výkonem nijak nezaostával za pomale se rozjíždějící mašinou jménem Benfika. 
Naši hráči v kombinované sestavě své postupně se rodící šance dlouho nedokázali proměnit. Tu největší spálil asi Richard Novotný, jenž trefil tyč. První poločas tak poměrně rychle dospěl téměř až do svého konce. Jeho poslední pětiminutovka ale zásadně určila další ráz zápasu. Nejprve hosté trestuhodně podcenili naprosto triviální záležitost, autové vhazování. David Burian se po něm snadno dostal k míči a nikým nekrytý postupoval na brankáře hostí, kterého chladnokrevně prostřelil - 1:0. Za dvě minuty pak "křižanovská" souhra L. Burian - M. Těšík znamenala pojistku nabytého vedení. První střílel, druhý snadno dorážel - 2:0.
Hned trojnásobné střídání v poločase náš tým jakoby trochu rozhodilo, první minuty druhé půle patřily Bohdalovu a Jožka Bartošek musel několikrát prokázat, že v Náměšti ze svého brankářského umění nic nezapomněl. Ani on ale po hodině nestačil na krásnou střelu hostujícího T. Doležala z trestného kopu - 2:1. Jestli ale hosté začali po tomto úspěchu pomýšlet na bodový úspěch, naši hráči je rychle usadili zpět na zem. Klíčem k úspěchu byl precizně provedený trestný kop Ondřeje Muchy (byť podpořený naivně se rozestoupivší zdí Bohdalova) - 3:1, a když zanedlouho pěknou umístěnou střelou z hranice velkého vápna Dominik Pořízek přidal čtvtou branku, bylo rozhodnuto - 4:1. Závěr zápasu se změnil v exhibici. Ondřej Mucha nejprve hlavou přidal svůj druhý a celkově pátý gól - 5:1 a tenisové skóre završil tvrdou střelou po rozehraném trestném kopu Dominik Hibš - 6:1. Doma tedy Benfika šlape, teď jen zlepšit hru i výsledky na hřištích soupeřů. Třeba hned v dalším zápase na Hodový pátek v Lukách nad Jihlavou. 

Poděkování patří i soupeři z Bohdalova, který vyhověl naší žádosti o přeložení utkání, byť si nakonec odvezl gólovou nadílku. 

KVIZOVÁ OTÁZKA NA ZÁVĚR: Který z hračů Benfiky se může pyšnit tímto vypracovaným tělem z obrázku? Malá nápověda: Nestřílí mnoho branek. 

Statistiky:
Branky: 43. Burian D. 1:0, 45. Těšík 2:0, 61. Doležal 2:1, 65. Mucha 3:1, 70. Pořízek 4:1, 82. Mucha 5:1, 84. Hibš 6:1
Rozhodčí: Voneš
ŽK: 0:4
Diváci: 74
Sestava domácích: Bartošek - Pelán (46. Hibš), Švanda O. Mucha, Švanda M. (46. Loup T.) - Novotný, Hošek, Horký, Burian D. - Burian L. (46. Pořízek), Těšík (68. Paprskář)