Muži: I. B třída - II. kolo - Nedvědice - Velká Bíteš B 2:0 (0:0)

BENFIKA PROHRÁLA V NEDVĚDICI

Benfika nevstoupila do nového ročníku zrovna ideálně. Na hřišti v Nedvědici se očekávala výhra, ta ale bohužel nepřišla...

V základní jedenáctce Benfiky se objevily posily z Křižanova L. Burian a M. Těšík. Na tvrdém a hrbolatém hřišti se našim nedařilo hrát kombinačně, což domácím vyhovovalo. Přenechali našim takřka úplně iniciativu a soustředili se na pozorné bránění. U našich příliš nefungovala souhra v záložní řadě, hráči dělali jednoduché chyby, a když už se přes obranný val soupeře dostali, ocitli se v ofsajdu. Oproti tomu Nedvědice hrála velmi jednoduše, a i když se první půli do vyložené šance nedostala, vycítila svoji šanci. 

V druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Benfika měla herní převahu, vypracovala si i šance, z nichž ale tu největší zahodil M. Těšík, když sám brankou trefil jen brankáře. S blížícím se koncem zápasu se Nedvědice čím dál víc osmělovala, vypracovala si už i šance a jednu z nich nakonec proměnila, když se v 78. min. Doušek z hranice velkého vápna prudkou střelou trefil přesně "za háčky" - 1:0. 
Našim nezbývalo než jít do rizika a nadšeně hrající Nedvědice díky tomu po brejku Pokorným přidala ještě pět minut před konce druhou branku - 2:0. 
První zápas tedy Benfice nevyšel, nenavázala na výkony z přípravy a zaslouženě prohrála. Velkým zklámáním byla dle hrajícího předsedy klubu J. Jelínka především hra, která neodpovídala tomu, kde by mužstvo chtělo v tabulce pohybovat. 
Reparát může Benfika složit už tuto sobotu na domácím hřiště proti Polné B. 

Sestava našich: Matiášek - Hibš, Švanda, Mucha, Pelán - Těšík, Rozum, Horký, Švanda, Burian, Loup, střídali: Hamřík, Jelínek a Paprskář