Muži A - 3. kolo MSD D : Velká Bíteš - Polná 1:1 (1:0)

ZASLOUŽENÝ TREST

V zápase dvou rozdílných poločasů získalo naše áčko v zápase s Polnou "jen" bod za remízu 1:1

Domácí v sestavě bez zraněného Mrni v zápase jednoznačně doplatili na mizernou koncovku. V první půli totiž do obrany Polné doslova bušili, z mnoha šancí ale vytěžili pouze jednu branku, což je jim nakonec vymstilo. Ale pěkně popořádku. Největším nešťastníkem v koncovce byl na straně domácích Novotný, který sám mohl v první půli vstřelit čtyři (!!!) branky. V 6. min. hlavičkoval z ideální pozice nad, za čtyři minuty opět hlavou vedle, pak ve 30. min. nohou zase vedle a v poslední minutě první půle pro změnu nad branku...
Mezitím měl velkou šanci i útočník Krula, ale spálil ji a dokumentoval tak prozatímní gólovou sterilitu domácích útočníků, kteří neskórovali ani ve třetím utkání nové sezóny. Jednou se ale přece jen před brankou hostí urodilo. Po jedné z mnoha standardních situací a následném závaru před brankou Čermáka se v 39. min. prosadil důrazný Pav. Loup o dostal Velkou Bíteš přece jen do vedení - 1:0. 
Klíčem k vítězství tak jednoznačně byla případná druhá branka, která by snahu Polné zřejmě zlomila. Domácí k ní byli blízko v 52. min., ale potvrdila se již zmiňovaná střelecká impotence útočného dua domácích Krula - Traxl. Hosté tak vycítili šanci, přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a brzy byli za svoji snahu odměněni. Po poměrně zbytečném zákroku poblíž hranice pokutového území nařídil občas trochu úzkostlivý rozhodčí Poláček trestný kop a hostující Šerý v 59. min. precizní střelou přes zeď umlčel domácí fanoušky - 1:1. Hostů bylo rázem plné hřiště a troufali si i na víc než na pouhé vyrovnání. Nejblíže k druhému gólu měl dvakrát právě úspěšný střelec Šerý, své možnosti ale zazdil. Závěrečný nápor domácích s šancemi Macka a Šimončiče už vyšel naprázdno a tak si oba soupeři nakonec asi zaslouženě rozdělili po bodu.

Branky: 39. Loup Pavel 1:0, 59. Šerý 1:1
Rozhodčí: Poláček
ŽK: 3:3
Diváci: 390
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Daněk, Urbánek, Loup Pavel - Šimončič, Merdita, Sznapka, Novotný, Bartoš (65. Loup Patrik) - Traxl (68. Isami), Krula (68. Macek)
Sestav Polná: Čermák - Sobotka, Holub, Pecina, Haala, Šerý, Svoboda, Navrátil, Pernička (57. Drápela), Klíma, Vrba (77. Apfelthaler, 90. Voráček)