Předkolo MOL Cup: Velká Bíteš - Vrchovina 0:1 (0:1)

NEŠŤASTNÁ PROHRA

Výsledkově nešťastnou premiéru mají za sebou naši muži A. Proti soupeři, jenž má jako nováček čeřit vodu v MSFL, předvedli velmi dobrý výkon a nebyli daleko od úspěchu. Vyhrál ale šťastnější tým...

Za tropického počasí se do sebe oba soupeři zakousli hned od prvních minut naplno a bylo vidět, že vidina případného souboje s Vysočinou Jihlava je pro ně velkým lákadlem. Hostující trenér Richard Zeman i domácí Libor Danihelka do svých sestav zařadili celou řadu letních posil a necelá třístovka přihlížejících diváků sledovala zajímavou podívanou. 
Hned ve 4. min. nastřelil hostující M. Skalník hlavou břevno. Domácí poprvé zahrozili po dlouhém výkopu brankáře M. Pelána, který míčem našel rozběhnutého T. Sodomku, ten ale ztroskotal na hostujícím brankáři. 
Brzy poté už se měnilo skóre. Hostující P. Ošmera napřáhl zdálky, M. Pelán míč neudržel a dobíhající M. Skalník jej v 15. min. pohodlně doklepl do sítě - 0:1. Domácí hráči se pokusili rychle odpovědět. Střely T. Juříčka i O. Halase měly gólové parametry, jednou ale šel míč těsně nad a podruhé jej skvěle zlikvidoval v pohodě chytající P. Šmída. Hra se v těchto momentech přelévala ze strany na stranu, diváci se bavili. Ve 26. min. T. Sodomka opět jen vyprášil Šmídovy rukavice, na druhé straně zanedlouho agilní Ošmera mířil křížnou střelou mimo. A hned poté propadnutý míč z rohového kopu významně zaťukal na tyč branky M. Pelána, skóre 0:1 ale zůstalo v platnosti i přes následný závar. 
Domácí tým ale cítil šanci zápas otočit a hned na začátku druhé půle se opět začal tlačit do útoku. Po rychle rozehraném autu M. Knose zakončoval pohotově T. Kuldan, koncentrovaný P. Šmída ale míč vytlačil na roh. Po hodině hry opět 2x zahrozili hosté, a především další střela P. Ošmery vypadala hodně zajímavě, M. Pelán ale výborně zasáhl.
S blížícím se koncem zápasu tlak domácích postupně vzrůstal, hosté, nováček MSFL, totiž překvapivě jen víceméně bránili své hubené vedení a vyráželi jen do rychlých protiútoků. Z nich ale vytěžili pouze jednu zajímavější šanci, jinak to vřelo už výhradně na druhé straně hřiště. Ihned po svém vstupu na hřiště se mohl stát hrdinou střídající D. Pořízek, ale jeho gólová střela v brance neskončila, P. Šmída vytáhl zákrok dne. Přibývalo i standardních situací a po jedné z nich pálil z odraženého míče sváteční střelec T. Nekuda, míč ale skončil pět minut před koncem zase jen mimo branku Vrchoviny. Publikem mohutně vyvolávané penalty mohl jako poslední zařídit svým vyrovnáním T. Sodomka, který nejprve skvěle u autové čáry zkrotil ve skluzu prudký míč, během okamžiku si připravil střeleckou pozici, ale jeho výbornou střelu hostující hráči snad očima vytlačili o fous vedle levé tyče jejich branky. 
Překvapení se tedy nakonec nekonalo. Hosté výsledkově potvrdili roli favorita a za týden vyzvou ex-ligovou Vysočinu Jihlava. Domácím hráčům ale fanoušci zcela po zásluze zatleskali za předvedený výkon, který byl tou nejlepší pozvánkou na zápasy Moravskoslezské divize, jejíž start připadá už na příští víkend. 

Statistiky:
Branky: 15. M. Skalník - 0:1
Rozhodčí: Popelák
ŽK: 3:3
Diváci: 296
Sestava domácích: Pelán - Halas (60. Novotný), Kopáček, Mrňa, Ondrák - Juříček, Nekuda, Kuldan, Merdita (74. Pořízek), Knos - Sodomka