Velká Bíteš B - Blatnice 4:1 (1:0)

Benfika si poradila s Blatnicí 4:1

Benfika zahazovala šance, ale nakonec porazila nováčka soutěže jasně 4:1. Dvakrát se trefil Rozum, v závěru přidali pojistky Pokorný s Ondrákem.

Naši vstoupili do utkání lépe než soupeř, který se spoléhal na jednoduchou hru ze zabezpečené obrany. Naši se poměrně jednoduše dostávali do šancí, ale trápilo je zakončení. Hlavička Pokorného nebo zakončení Rozuma či Ondráka góly neskončili. Naši se dočkali až těsně před poločasem. Agilní Mahel zatáhnul míč do vápna, předložil ho Pokornému, který nastřelil obě tyče a následně měl před prázdnou bránu snadnou úlohu Rozum – 1:0.

Krátce po poločase přišla první komplikace, průnik hostujícího kapitána do vápna řešil Mahel faulem a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Trnka a vyrovnal. Naši se dál tlačili před hostující svatyni, ale branka ne a ne přijít. Domácí fanoušci se nakonec dočkali v 69. minutě, Šperka „šajtlí“  vtipně vysunul Rozuma, který v samostatném úniku překonal Holíka v hostující brance – 2:1. Hosté v závěru vrhli všechny síly do útoku a naši se do otevřené obrany ještě dvakrát prosadil. Nejprve v 85. minutě vymetl šibenici Pokorný a o dvě minuty později po pěkné akci uzavřel skóre do poloprázdné branky Ondrák. Naši tak navázali na vítězství ze Stonařova a připsali si tři body za první domácí výhru v tomto ročníku.

Branky: 44. a 69. Rozum, 85. Pokorný, 87. Ondrák
sestava: Klíma – Kaštan (74. Svoboda), Švanda O., Loup Pavel, Švanda M.- Mahel (55. Jakeš), Šperka, Daněk (87. Chadim), Rozum- Pokorný (87. Lunda), Ondrák (87. Mejzlík)