Hodnocení dvojutkání Břeclav, Zbrojovka Brno B

BOD JE ZA PŘEDVEDENOU HRU MÁLO

Anglický týden našeho áčka je za svou polovinou. Hodnocení dvou naposledy odehraných utkání je tedy nasnadě...

Těžký anglický týden (zápasy doma s Břeclaví a Zbrojovkou Brno B + duel ve Ždírci nad Doubravou) mělo před sebou na začátku hodového víkendu naše áčko. Jako první přišel na řadu sobotní zápas proti Břeclavi. Ve slavnostní atmosféře křtu hvězdy Vladimíra Šmicera do Chodníku slávy se oba týmy především na začátku druhé půle trochu srovnávali s ne úplně tradičním prostředím na stadionu (stánky, doprovodné akce atd.), divákům ale nabídly vcelku zajímavou podívanou.
"Viděli jsme kvalitní zápas, o který se přičinily oba dva týmy," otvírá své hodnocení trenér našich Marek Zúbek, který byl spokojen i s herním projevem svých svěřenců. "Po prvních patnácti minutách, kdy jsme se nechali zatlačit dost blízko svého pokutového území, jsme získali svůj rytmus hry, začali se dostávat do šancí a jednu z nich i využili." 
Břeclav bohužel poměrně brzy zápas brankově vyrovnala. Postarala se o to střela z dálky, kterou každý hráč může vypálit asi jen jednou za život. Tentokrát byl tím šťastným hostující Trčka, kterého také ihned po skórování zavalilo klubko jeho nadšených spoluhráčů. Marek Zúbek tohoto momentu litoval. "Soupeř nám bohužel srovnal skóre krásnou střelou ve chvíli, kdy jsme měli zápas pod kontrolou." 
Nutno uznat, že vyrovnávací gól naše hráče poznamenal. Ve druhé půle už jejich hra nebyla pro oko diváka tak lahodící, přesto tři body za výhru nevisely zase tak vysoko. "Kluci dřeli a v poslední dvacetiminutovce si vytvořili několik slibných možností ke vstřelení gólu. Bohužel se nám ale skórovat nepodařilo," zklamaně dodal trenér našich. Nakonec ale uznal, že i pro soupeře z jihu Moravy by byla prohra až příliš krutým trestem. "Remíza s kvalitním soupeřem je spravedlivá a mě těší, že se mužstvo po zdravotních problémech opět o něco posunulo v kvalitě předvedené hry."
A že náš kouč nemluvil jen tak do větru, prokázalo středeční utkání proti favoritu na postup, Zbrojovce Brno B. V elektrizující atmosféře oba týmy předvedly vynikající podívanou, která musela diváky bavit. "Zápas nabídl našim fanouškům nadstandardní podívanou divizní soutěže a obě mužstva musela předvést to nejlepší ze svých schopností," ocenil obě jedenáctky Marek Zúbek. "Náš tým hrál po celé utkání na hranici rizika a několikrát při nás stálo štěstí při šancích soupeře," upřímně hodnotí kvality rezervy Zbrojovky její bývalý hráč a náš současný trenér. 
Je ale na místě pochválit naše hráče, že se z úvodního tlaku favorita vymanili a sehráli s ním naprosto vyrovnanou partii, což se odráží i v pokračujícím hodnocení velitele naší lavičky. "Naši hráči bez výjimky vložili svoje individuální schopnosti ve prospěch týmu. Škoda několika našich nevyužitých šancí. Stále nám přetrvává problém proměnit množství vyprodukované práce v gólovou odměnu," jasně pojmenovává hlavní příčinu pouze minimálního bodového zisku z tohoto dvojutkání trenér našich. 
"Je potřeba pogratulovat soupeři, že takový zápas dokázal dovést do vítězného konce a poděkovat našim divákům za podporu, kterou nám projevují i po prohraném utkání," uzavírá své hodnocení Marek Zúbek a my můžeme jen souhlasit. Ano, na takový fotbal budeme rádi chodit i nadále a jako fanoušci věříme, že naše podpora pomůže mužstvo dotlačit nejenom k výkonům jaké podalo během uplnynulých dní, ale i k výsledkům, které mu přinesou potřebné body do tabulky soutěže. Kluci si totiž v posledních dvou zápasech rozhodně zasloužili získat více bodů než pouhý jeden! 
A hned následující zápas bude patřit k těm, ve kterém se o plný bodový zisk mohou směle pokusit. Jak už totiž bylo na začátku zmíněno, v neděli zavítají na hřiště prozatím posledního Ždírce nad Doubravou.