Velká Bíteš - Havlíčkův Brod neděle 16:30, Bohdalov - Velká Bíteš B sobota 16:30

Víkendové preview

Po dvou výhrách se naše áčko opět představí doma, Benfika zajíždí do Bohdalova a na našem hřišti v sobotu ráno v 8:30 hod. začne turnaj mladších přípravek...

Muži A
V neděli čeká naše fotbalisty třetí mistrovský zápas nového soutěžního ročníku 2019/2020. Po dvou vítězstvích ve stejném poměru 3:1 (Břeclav doma, Bystřice nad Pernštejnem venku) náš tým tentokrát čeká Havlíčkův Brod. To je soupeř, proti které mu se našim v poslední době daří. Na jaře jej například v chladném počasí doma vyprovodili s „rukavicí“ 5:0, když se o branky postaralo pět různých hráčů. Navíc náš dnešní soupeř není zatím zrovna v pohodě. Do soutěže vstoupil dvěma porážkami. Nejprve hrůzným debaklem 0:9 v Lanžhotu a minulý víkend i doma proti Humpolci (3:4).
Není proto žádným tajemstvím, že domácí hráči vstoupí na hřiště v roli jasného favorita a bude jistě zajímavé sledovat, jak si s touto pro ně v divizi nepříliš obvyklou úlohou dokážou poradit. Určitě nenastoupí střelec minulého víkendu David Rozum, který byl již dopředu omluven a zdravotní i jiné potíže trápí i celou řadu dalších hráčů. Základní jedenáctku vyvolených tak trenéři Marek Zúbek a Patrik Loup st. budou zřejmě opět vybírat až při pátečním předzápasovém tréninku. Jak můžete vidět níže, kádr našich se opět rozrostl, z TJ Start Brno k nám přestoupil Miroslav Mikeš, ze Žebětína přišel obránce Michal Špánek a brankářské duo rozšířil zkušený Ladislav Cimbálník z Kuřimi. I Havlíčkův Brod se na poslední chvíli snaží svůj kádr co nejvíce posílit. Vítanou posilou do něj jistě je hrotový útočník z Ghany Raymond Darkeh, který proti Humpolci zaznamenal všechny tři branky našeho dnešního soupeře. Havl. Brod ale i přes mimořádný výkon svého nového střelce svému minulému soupeři vítězství doslova daroval. A trenér Jiří Pabousek své svěřence v hodnocení rozhodně nešetřil: „Utkání jsme si prohráli sami, i když ho kluci měli dobře rozehrané. Ale chyby, které jsme vyprodukovali, jsou na úrovni divize nemyslitelné. Pokud si každý z hráčů neuvědomí svoji osobní odpovědnost k týmu, nikam se nepohneme.“  K tomu asi není moc co dodávat…

Aktuální složení kádru FC PBS Velká Bíteš:

Brankáři: Michal Pelán (1990), Josef Bartošek (1997), Ladislav Cimbálník (1985)
Obránci: Martin Knos (1998), Tomáš Mrňa (1997), František Kuldan (1989), Dominik Bartoš (1997), Tomáš Loup (1990), Filip Svoboda (2001), Halas Ondřej (1998), Luboš Kerber (1991), MIchal Špánek (1997)
Záložníci: Richard Novotný (1997), Marek Hošek (1994), Adrian Merdita (1999), Marek Zúbek (2000), Jakub Sznapka (1999), Patrik Loup (2000), Burian David (2000), Miroslav Mikeš (2000)
Útočníci: Dominik Pořízek (1999), Jiří Ondrák (1999), Tomáš Sodomka (1995), Matěj Těšík (2000), David Rozum (1992)

Muži B 
Benfika zajíždí na hřiště do Bohdalova, který zatím dvakrát prohrál a bude proto chtít za každou cenu bodovat. Soupeře není radno podceňovat. Je totiž fakt, že zatím potkal dva velice silné soupeře (Moravské Budějovice a Hamry). Ale připojít nějaký bodík ke prvním třem, které naši získali po vydřeném vítězství nad Přibyslavicemi minulou neděli, by to určitě chtělo. Zápasy obou našich družstev mužů se ale tentokrát překrývají, takže lze očekávat, že trenér Jiří Jelínek opět bude muset využít služeb dorostenců. 

Dorost
Po cenném vítězství v Dukovanech jej v neděli dopoledne čeká domácí premiéra proti tradičnímu soupeři z Bystřice nad Pernštejnem, který v 1. kole vyhrál 7:1 nad Měřínem. Naši hráči tedy rozhodně nebudou mít jednoduchou úlohu.

Žáci
V neděli ráno v 7.00 hod. odjíždějí na hřiště do Okříšek, kde je čekají první dva zápasy nové sezóny.

Mladší přípravka
V sobotu ji na našem trávníku od 8.30 hod. čeká turnaj o Pohár PBS za účasti mužstev SK Slatina, TJ Tatran Kohoutovice, FC Velké Meziříčí, SK Moravská Slavia Brno a SK FŠ Třebíč. Přijdďte povzbudit naše kluky!