Víkend 21. a 22.4.2018

MUŽI A ZBROJÍ NA STAROU ŘÍŠI, BENFIKU ČEKÁ LÍDR Z RAPOTIC

Zajímavé zápasy čekají náš oddíl o tomto víkendu, především dospělé týmy odehrají atraktivní duely...

Muži A
Čtyři zápasy, čtyři body. Vyrovnaná bilance je dosavadním jarním výsledkem našeho A-týmu mužů v MSD, skupině D. Po vítězství 3:0 nad Havl. Brodem v dalších třech zápasech přibyl na konto našich do tabulky soutěže už jen bod za domácí remízu 2:2 s Rosicemi. Venku zatím přišly jen dvě porážky 0:2 (v Blansku a Tasovicích). A protože soupeři z dolní poloviny tabulky nezahálejí, mužstvo potřebuje v nedělním domácím zápase bodovat a nejlépe naplno za tři body.
Proti jistě bude chtít být soupeř našich, kterým bude Stará Říše. Té se zatím v letošním ročníku divize vede poměrně dobře, protože je v průběžné tabulce na velmi slušném 7. místě s 30 body a aktivním skóre 36:26. O tom si naši hráči můžou zatím nechat jen zdát.
To ale neznamená, že by Stará Říše měla být v neděli na trávníku jasným favoritem. Jak se totiž našim v divize nedaří vyhrát na předchozím soupeřem z Tasovic, přesně tak na tom je Stará Říše v soubojích s námi. Jediný bod ze tří vzájemných konfrontací totiž urvala předloni na podzim na našem stadionu po remíze 1:1. Pak ale přišla dvě skvělá představení našich. Vloni na jaře slavná výhra 3:1, který byla klíčem k záchraně soutěže a na podzim další dá se říct nečekaný úspěch v podobě vítězství 2:0. Branky tehdy dávali M. Šimončič a R. Novotný. Prvně jmenovaný sice už v našem dresu nenastupuje a druhý je na jaře zatím spíše náhradníkem, přesto by nedělní zápas měl být tím, ve kterém se mužstvo pokusí přidat na šňůrku svých letošních výher další korálek.  V sestavě trenéra našich J. Miky je ještě pár otazníků, protože několik hráčů léčí drobné šrámy, ale osa týmu by měla zůstat podobná té z předchozích utkání s jedinou výjimkou, kterou je povinná absence stopera P. Pergla, který za ČK z Tasovic obdržel disciplinární trest na tři soutěžní utkání.
Zpátky k soupeři. Stará Říše působí v divizi pátou sezónu, přičemž nejlepším umístěním je 5. místo ze sezóny 2014/2015. V současnosti jsou hlavními oporami týmu zkušený Petr Heide, střelec Antonín Plichta (letos zatím 12 branek), ve všech zápasech se v sestavě Staré Říše objevili i Pavel Príborský, Přemysl Severa a Lukáš Hekerle. Kanonýru Plichtovi zdatně sekunduje Michal Vacek, který doposud zaznamenal osm gólů. V minulém kole se také na hřišti po dlouhé době objevil zkušený již skoro čtyřicetiletý Ghaňan Ali Osumanu, hráč se zkušenostmi z II. ligy (Most, Blšany), který v dresu Staré Říše  již dříve úspěšně působil. Výčet hráčů nelze zakončit jinak než představením dvou jedinců, kteří mají co do činění s bítešským fotbalem. Jednička mezi tyčemi Martin Jícha se u nás v klubu prostřednictvím brankářské školy Just4Keepers věnuje výchově mladých gólmanských nadějí a Dominik Chlumský v našem oddílu dokonce jako benjamínek začínal, aby se oklikou přes Velké Meziříčí a  Jihlavu dostal k dresu našeho aktuálního soupeře.
Na jaře Stará Říše poprvé po dvou výhrách (Blansko 3:1, Tasovice 2:0) a cenné remíze v Rosicích 0:0 ztratila všechny body až v minulém utkání, kdy doma nestačila na silný tým Šumperka a prohrála 1:2.
Tuto ztrátu se určitě bude chtít pokusit nahradit úspěchem na našem trávníku. Zápas v neděli začíná v 15.30 hod.

Muži B
Výsledkově mizerné jaro zatím prožívá Benfika. Dva zápasy, dvě porážky. A v sobotu na ni nečeká zrovna soupeř, který by jí snadno dovolil se na něm chytnout.
Rapotice po skvělém podzimu šlapou i na jaře a míří za postupem do I.A třídy. V jejich sestavě nastupují také dvě bývalé opory našeho týmu – M. Škorpík a nově také R. Valsa. Podzimní utkání obou soupeřů na našem hřišti nabídlo vše co si divák může jen přát. Dramatický průběh, pět branek (Rapotice vyhrály 2:3), skóre převalující se ze strany na stranu, penaltu i červenou kartu.
Lze očekávat, že třeskutý zápas se odehraje i nyní na hřišti v Rapoticích. Výkop je sobotu v 15.30 hod.

Dorost
Předzápas našeho áčka tradičně obstarají dorostenci. Jejich výkony šly oproti podzimu nahoru, lepší hru se ale zatím nepodařilo přetavit v bodový zisk.
V neděli je ale čeká těžká zkouška, v tabulce třetí tým z Bystřice nad Pernštejnem, kde na podzim naši prohráli 1:7. Jak se jim povede tentokrát? Zápas začíná v pravé poledne.

Žáci
Starší žáci by po porážce v Okříškách potřebovali v neděli naplno bodovat. Nebudou to ovšem mít snadné, v tabulce čtvrté Rapotice předvádí slušné výkony. Na podzim se zápas skončil 3:1 ve prospěch našich.
Mladší žáci by rádi prodloužili sérii dvou jarních vítězství proti stejnému soupeři. I oni se ale musí mít na pozoru, protože se s Rapoticemi na podzim také doma dlouho trápili a až v závěru zápasu získali výhru v poměru 3:1. Zápasy se hrají opět v pořadí starší (9.00 hod.), mladší (10.45 hod.)

Přípravky
První turnaj tří týmů je čeká v sobotu na hřišti v Pelhřimově, kde je kromě domácího týmu čeká také ambiciozní Chotěboř. Starší kluci budou chtít jistě navázat na výhry proti Nedvědici, mladší se oproti tomu pokusí získat své první jarní vítězství.

 

Milan Dufek