Trenér a střelec vyrovnávací branky o sobotním zápase

Pozápasová "tiskovka"

O svoje hodnocení sobotního remízového zápasu v Havlíčkově Brodě se kromě trenéra s námi podělil i střelec vyrovnávací branky Michal Šimončič.

Marek Zúbek, trenér
Po průběhu zápasu v němž jsme prohrávali už 2:0, jsme spokojeni s konečnou remízou. Narazili jsme na kvalitního soupeře, který byl po minulém domácím vítězství sebevědomí a to se projevilo i v zápase. V prvním poločase jsme se snažili využít mezer v obraně po rychlém zisku míče na naší polovině. Dostávali jsme se do akcí, které jsme, ale nedokázali efektivně zakončit. Soupeř hrozil hlavně prostřednictvím velice aktivních útočníků, kteří celý zápas vytvářeli na naši obranu velký tlak. Mezeru v naší obranĕ využil, ale až záložník domácích, který po skvělé individuální akci přešel přes naše tři hráče a přihrávkou pod sebe nabídl spoluhráči komfortní možnost ke skórování. Našim hráčům  nefungovala rozehrávka a tak se uchylovali k málo efektivním dlouhým míčům. Druhý poločas jsme se zlepšili v držení míče na polovině soupeře, přesto domácí stále hrozili rychlými výpady. Po jednom z nich jsme obdrželi druhý gól. Na tuto situaci jsme zareagovali střídáním a změnou rozestavení. Naši kluci v této fázi zápasu nerezignovali a naopak vytvářeli tlak na soupeřovu obranu. Postupem času jsme byli stále více nebezpečnější a po dorážce standardní situace jsme dokázali vstřelit gól. Domácí se začali bát o vítězství a začali kupit chyby. Výsledkem bylo naše vyrovnání kdy po vzdušném souboji našeho útočníka Adama Macka s brankářem dorazil míč do branky Michal Šimončič. Myslím, že remíza tohoto utkání je spravedlivá pro oba týmy. Mám ale stále pocit, že jsme v Havl.Brodě neukázali to nejlepší co umíme.

Michal Šimončič, střelec vyrovnávací branky
Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, což soupeř hned od prvních minut ukazoval. Zaslouženě šli do vedení. My jsme se během prvního poločasu nedostali do nějakého pořádného zakončení. Ve druhé půli bylo důležité, že jsme za stavu 2:0 nedostali ze dvou obrovských šancí soupeře gól. Poté jsme ukázali týmovou sílu a dokázali srovnat. Ačkoliv jsme chtěli víc, v konečném důsledku dle průběhu jsme s bodem spokojení.