Výsledkově i herně úspěšný podzim

DOROST HRAJE O POSTUP. NEBO NE?

Letošní první polovina sezóny v I. třídě dorostu vyšla. Naše otázky nám zodpověděl vedoucí týmu Milan Smejkal st.

Jak jste spokojeni s podzimní částí sezóny jak z pohledu výsledků tak i odvedené práce?
"Jedná se výsledkově o nejlepší sezonu dorostu za poslední léta. Přesto nepropadáme uspokojení a víme, že to mohlo být ještě lepší. Druhé místo po podzimu a výkonostní růst většiny hráčů je ale rozhodně pozitivní. Spousta našich kluků již pravidelně hraje za oba týmy dospělých a to je hlavním posláním dorostu."

Jaká je podle vás úroveň soutěže, kterou hrajete?
"Dorost je jediným mládežnickým týmem našeho klubu, který nehraje krajský přebor. Nehrneme se tam po hlavě, ale cítíme, že dozrává ta pravá generace pro postup. Uvidíme, nic se nesmí uspěchat."

Jaký byl váš nejlepší zápas a který soupeř, se kterým jste se utkali, byl podle vás nejlepší nebo nejvíce inspirující a proč?
"Vydařila se spousta zápasů, například v Dukovanech nebo doma s vedoucí Bystřicí, naopak výjezd do Měřína se hodně nepovedl. Na své soupeře se nedíváme. Soustředíme se pouze na výkon vlastní."

Jaký je váš plán pro zimní přípravu (tréninky, zápasy) a jaké jsou vaše hlavní cíle pro druhou polovinu soutěže? 
"Zimní přípravu bych rozdělil na dvě části. Do konce ledna bude převážně halová včetne jednoho nebo dvou turnajů. Od února již vyrazíme ven na umělou trávu a to jak v rámci zimní ligy ve Velkém Meziříčí, tak při trénincích s našimi týmy dospělých."

Díky za rozhovor.