Áčko má ze dvou zápasů plný počet šesti bodů!

ROZUM UŽ ZASE STŘÍLÍ GÓLY

Po „povinném“ domácím vítězství s Břeclaví áčko dokázalo dovézt tři body i z horké půdy nováčka z Bystřice. Dvě branky zaznamenal nečekaný trumf trenéra Marka Zúbka David Rozum, třetí gól přidal nádhernými nůžkami přes hlavu František Kuldan.

Celkem pět týmů má po dvou zápasech letošního ročníku fotbalové divize D plný počet šesti bodů. Patří mezi ně i náš klub. Jestliže se ale domácí výhra na Břeclaví tak trochu čekala, na hřišti nováčka z Bystřice nad Pernštejnem trenéři očekávali těžkou šichtu. Ta ale dopadla možná až nad očekávání výborně, naši hráči totiž dokázali svého soupeře zdolat 3:1.
K mimořádně cennému vítězství nasměrovaly tým dvě branky Davida Rozuma. Hráč, který z pracovních důvodů v loňské sezóně fotbalově jen paběrkoval, a když už nastoupil, tak pouze za B-tým, se v Bystřici objevil nečekaně v základní sestavě a hned 2x skóroval. „O tom, že David nastoupí, jsme definitivně rozhodli až v průběhu pátečního předzápasového tréninku a jsme rádi, že nám tenhle tah vyšel“, spokojeně si mne ruce asistent trenéra Zúbka Patrik Loup. „Chtěli jsme do útoku nasadit někoho hodně rychlého, ale zároveň zodpovědného směrem dozadu. Tohle David splňuje a v zápase to do puntíku potvrdil. A o tom, že svoji úlohu může zvládnout, nás navíc přesvědčil v posledním přípravném zápase proti Jihlavě B, které mu vyšlo,“ zdůvodňuje rozhodnutí trenérské dvojice Loup.
Obě branky vsítil znovuzrozený střelec střelami z pozice ve středu pokutového území, každá z nich se ale zrodila jinak. První gól si naši připravili ve 22. min. po fatální chybě domácích v rozehrávce, kterou vystihl P. Loup ml. Po přízemním centru z pravé strany pak Rozum doslova prostřelil domácího brankáře Petra, který předtím nepříliš ideálním výhozem míče dostal svého spoluhráče z obrany pod zbytečný tlak.
Po změně stran přišel očekávaný nápor domácích, který byl záhy zúročen ve vyrovnání, o které se postaral důrazný Sodomka, jenž se se štěstím probil přes střed naší obrany a překonal Pelána. Jenže domácí o svoji psychickou výhodu ihned přišli, protože jejich nekoncentrovanosti využil prakticky hned po rozehrávce znovu Rozum, který utajenou střelou po zemi k tyči znovu poslal náš tým vedení. „To byl asi klíčový moment zápasu,“ souhlasí trenér Loup. Navíc další hřebíček do rakve zatloukl Bystřici po hodině hry Kuldan, který po rohovém kopu nádhernými nůžkami ve stylu „Borec na konec“ zvýšil už na 3:1. O tom, že jeho zásah byl opravdu famózní, svědčí i fakt, že si jej TV Nova skutečně do výše uvedené videorubriky pro úterní večer vybrala.
V sobotu zkrátka našim hráčům v Bystřici svítila jasná fotbalová hvězda. Tři body za výhru znamenají skvělý vstup do soutěže, a pokud by se mužstvu podařilo tento úspěch potvrdit v neděli na domácím trávníku proti zatím trápícímu se týmu Havlíčkova Brodu (porážky 0:9! v Lanžhotu a 3:4 doma s Humpolcem), hráči by měli pod hlavou dostatečný bodový polštář před těžkou sérií nadcházejících zápasů (Zbrojovka B, Stará Říše, Tasovice, Lanžhot). Ale s takovým základním vkladem se pak jistě dá mnohem víc uvažovat i o úspěchu proti silnějším soupeřům. Hlavně teď ale v neděli nic nepodcenit!