zaslal trenér Ondřej Malý

HODNOCENÍ SEZÓNY - mladší přípravka

Naši nejmladší fotbalisté působí již deset let v Krajském přeboru

Jak bys zhodnotil sezónu po stránce srovnání s ostatními kluby v soutěži?
"V soutěži jsme potkávali jak soupeře, kteří byli kvalitativně nad námi, tak soupeře, které jsme dokázali poměrně pohodlně přehrát. Pro mě pak bylo především důležité, že z každého zápasu si naši hráči podle mého názoru dokázali něco odnést, něčemu se přiučit. A věřím, že dovednostní nůžky, které byly ještě na podzim oproti některým soupeřům velmi rozevřené, se postupem času svírají."

Zastavme u samotné herní stránky, která je u mladých fotbalistů důležitější než samotné výsledky. Jaký jste v mladší přípravce zaznamenali u vašich svěřenců progres a myslíte si, že se vám po této stránce podařilo splnit cíle, které jste si před letošní sezónou vytýčili? V čem vidíte přednosti nebo naopak nedostatky u našich hráčů ve vaší kategorii?
"Vytyčili jsme si právě především individuální cíle, práci s balónem, rychlé rozhodování a přemýšlení o individuálních činnostech na hřišti - a v těchto oblastech se naši hráči myslím výrazně zlepšili. S ohledem na uvedené však trochu zaostává kvalita týmového výkonu, respektive týmové spolupráce, na kterou jsme se příliš nezaměřovali. Můj názor však je, že u mladší přípravky je individuální výkon mnohem důležitější, ač to často nevede k dobrým zápasovým výsledkům. Ty však nejsou u mladší přípravky příliš důležité."

Jaké jsou vaše plány pro příští sezónu? Zůstáváte ve stejné kategorii nebo se posunujete se do vyšší kategorie? A máte už představu, o co byste se chtěli v novém ročníku 2022/2023 pokusit, především po stránce výkonnosti a rozvoje našich fotbalistů?
"Můj plán na příští sezónu je zůstat ve Velké Bíteši, a to s největší pravděpodobností opět u mladší přípravky. Chtěl bych tedy pokračovat v započaté práci, a dále rozvíjet individuální herní činnost našich mladých sportovců. Stále se však jedná o kategorii, u níž je důležité vypěstovat především lásku ke sportu, potažmo k fotbalu. A tento cíl je v našich podmínkách podle mého názoru ještě důležitější."

Díky za odpovědi.