Muži A - 11. kolo MSD D : Velká Bíteš - Strání 5:1 (3:0)

BEZPEČNÁ VÝHRA

Dlouhou sérii zápasů bez vítězství naše áčko rázně utnulo v domácím zápase proti Strání a zvítězilo vysoko 5:1. Staronový trenér Jiří Mika si tak svoji premiéru na lavičce osladil důležitou výhrou...

Sestavu Velké Bíteše poznamenala celá řada absencí. Chyběli například Ondrák, Halas, střelec Sodomka nebo vykartovaný Merdita. Staronový trenér Jiří Mika (převzal tým dočasně do konce podzimní části místo Libora Danihelky, který klub opustil po vzájemné dohodě) tak měl před zápasem plné ruce práce. Nakonec ale na trávník vyběhla víceméně očekávaná sestava ze zbylých hráčů. Asi nejvíce tak překvapila změna na pozici kapitána, pásku od Františka Kuldana převzal Vítězslav Bárta. Hosté ze Strání také neprocházejí zrovna úspěšným obdobím a na trávníku to bohužel pro ně, naštěstí pro domácí tým, bylo hodně vidět. I přes dva náznaky šancí totiž tempo zápasu diktovali domácí. A netrvalo to ani příliš dlouho a ujali se vedení. Zblokovaná střela Dominika Pořízka se šťastně odrazila přímo před Františka Kuldana a ten pohodlně v 18. min. otevřel skóre zápasu - 1:0. Za sedm minut se situace skoro jako přes kopírák zopakovala. Další střela ze střední vzdálenosti, nešťastná teč hostujícího hráče a Tomáš Juříček uklízí míč do branky - 2:0. Další velkou šanci pak famózním zákrokem proti Vítězslavu Bártovi zlikvidoval hostující brankář Lukáš Man. 
Hosté směrem dopředu v prvním poločase nevymysleli vůbec nic. Jejich hra byla bez nápadu, zcela na náhodu, výkon ustrašený bez jakékoliv ambice se poprat o lepší výsledek. Naprosto zaslouženě se tak na jejich hlavy snesl ještě jeden trest, když si na levé straně hřiště vtipně připravil hezkou pozici díky vstřelenému gólu jako živou vodou pokropený Tomáš Juříček a jeho střílený centr si hostující Robin Holík srazil do vlastní branky - 3:0. A bylo prakticky po zápase. 
První čtvrthodina druhé půle totiž divákům nepřinesla ani jeden, byť jen náznak gólové šance, zápas se dohrával a osazenstvo na stadionu se spíše začínalo zajímat o nadcházející start Velké pardubické...Nudu na hřišti ukončil až zásah z vyšších míst, který zřejmě osvítil hostujícího kapitána Patrika Fruhaufa a ten pěknou střelou v 72. min. snížil na 1:3 a pro svůj tým vykřesal alespoň malou naději na úspěch. Ne nadlouho, přesně na pět minut. Pak se totiž opět hezky individuálně prosadil Tomáš Juříček, který po samostatné akci z levé strany přidal svoji druhou a celkově čtvrtou branku Velké Bíteše - 4:1. Poslední hřebíček do rakve pak neškodnému soupeři zatloukl benjamínek v našem dresu Matěj Těšík, který svým prvním "divizním" gólem uzavřel v 87. min. gólový účet zápasu na konečných 5:1. 
Domácí tým tak přerušil nepříjemnou sérii pěti zápasů bez výhry, hostům se naopak čekání na úspěch o další týden posouvá... 

Statistiky:
Branky: 18. Kuldan - 1:0, 25. Juříček - 2:0, 43. Holík (vlastní ) - 3:0, 72. Fruhauf - 3:1, 77. Juříček - 4:1, 87. Těšík - 5:1
Rozhodčí: Svoboda
ŽK: 1:2
Diváci: 245
Sestava domácích: Matiášek - Knos, Bárta, Mrňa, Kopáček (46. Burian) - Novotný (86. Pokorný), Kratochvíl, Kuldan, Hošek - Juříček, Pořízek (71. Těšík)
Setava hostů: Man - Holík, Pilka J. (27. Čaňo), Lorenc, Beneš (46. Bruštík), Palík (46. Gavenda), Fruhauf, Mimochodek, Silnica, Čaňo, Pilka L.