Muži A - 5. kolo MSD D : Zbrojovka Brno B - Velká Bíteš 5:1 (2:1)

RYCHLÝ GÓL NESTAČIL

Naše áčko sice proti rezervě Zbrojovky Brno rychle vedlo, nakonec ale jasně prohrálo...

Nedělní dopoledne bylo na hřišti v Brně-Bystrci vyhrazeno diviznímu fotbalu. Nikoliv ale v podání domácí "Dosty", která v loňském ročníku sestoupilla, ale béčka Zbrojovky Brno, které zde hraje své domácí zápasy. Naši jako soupeř rozhodně nebyli favoritem, přijeli se ale poprat o dobrý výsledek.
A začali znamenitě. V 6. min. domácí brankář Trbušek rozehrál nakrátko na Juráska, ten mu ale míč jen znovu vrátil. Sprintující Merdita byl mezitím v mžiku u něj, jeho další rozehrávku zblokoval a Velká Bíteš vedla - 0:1. Domácí ale postupně přebrali otěže zápasu do svých rukou a ještě do poločasu skóre stačili otočit. Nejprve se ve 25. min. z tresného kopu chytrou střelou těsně nad zemí k tyči prosadil Jurásek - 1:1 a v 35. min. vstřelil svou první branku po akci z pravého rohu hřiště po přihrávce Holmana Sedlák - 2:1. 
Po změně pak domácí definitivně rozhodli. Stav byl sice nějakou dobu stále těsný, necelou půlhodinu před koncem ale přišly dva slepené góly střelecky disponovaného Sedláka a bylo po zápase. A jak padly? Nejprve v tvrdém osobním souboji přetlačil Kuldana střídající Matula a přihrál před branku, odkud sice Holman z jasné pozice nedal, ale Sedlák odražený míč doklepl do sítě. Při čtvrtém zásahu pak domácí vystihli rozehrávku Novotného a dvojice Matula - Sedlák si svoji spolupráci zopakovala. V úplném závěru ještě přidal další branku sám Matula, který se nádherně trefil od břevna po přihrávce dalšího hráče z lavičky Jambora. 
Naši tedy nepřekvapili, domácí zvítězili zcela zaslouženě. 

Branky: 35., 68. a 74. Sedlák, 25. Jurásek, 89. Matula - 6. Merdita
Rozhodčí: Mankovecký
Diváci: 211
ŽK: 2:1
Sestava Zbrojovka Brno B: Trbušek - Chyla (82: Dobrovodský), Žalud, Papež, Holman, Kroutil (82: Gerneš), Sedlák, Doubravský (73. Jambor), Jurásek (73. Pyš), Slunský (57. Matula), Blažík
Sestav Velká Bíteš: Pelán - Kuldan, Bartoš, Špánek (67. Loup P.), Hošek (80. Svoboda), Zúbek, Merdita, Pořízek, Knos (67. Mikeš), Novotný (80. Sodomka), Sznapka