Muži A - 11. kolo MSD D : Jihlava B - Velká Bíteš 3:0 (1:0)

VÝKON LEPŠÍ VÝSLEDKU

Vystoupení na hřišti jednoho z favoritů soutěže muži A zvládli po herní stránce se ctí, výsledek utkání však bohužel mluví jasnou řečí – 0:3.

Nedělní dopoledne přineslo jihlavské rezervě před hrstkou diváků na hřišti Na Stoupách tři body do tabulky. Hostující mužstvo sice předvedlo velmi sympatický výkon, ten mu ale bohužel na body nestačil. Průběh zápasu byl dlouho vyrovnaný. Domácí se sice snažili tvořit hru, pozorně hrající soupeř je ale do šancí příliš nepouštěl. První branka zápasu tak padla víceméně náhodně. Ve 42. min. přišel ze strany domácích dlouhý nákop z hloubi vlastní poloviny hřiště, který si pěkně do běhu zpracoval Fila a podél nohou Pelána otevřel skóre – 1:0. Otazníkem možná může být chování Šperky, který zřejmě situaci trochu podcenil, nicméně především je potřeba ocenit kvalitu prvního doteku domácího útočníka.
Po změně stran zůstávalo skóre dlouho stejné. Naši se snažili o dorovnání skóre a s favorizovaným soupeřem i nadále statečně drželi krok. Bohužel přišlo zaváhání při standardní situaci a domácí tím zápas rozhodli. V 74. min. si na rohový kop Mišky nejvýše vyskočil Christodoulou, a i když si Pelán na míč sáhl, nezabránil mu v cestě do branky – 2:0. Gólovou tečku pak za zápasem udělal v nastavení domácí Fila, který využil zaváhání našeho mužstva v rozehrávce – 3:0.

Branky: 42. a 90. Fila, 74. Christodoulou
Rozhodčí: Landsman
ŽK: 1:1
Diváci: 60
Sestava Jihlava B: Trešl – Christodoulou, Mikuška, Miška (79. Udržal), Fila M., Jiřík, Křehlík, Fila L., Trojan (60. Pekárek), Savi (73. Procházka), Jiroušek (60. Lokvenc)
Sestava Velká Bíteš: Pelán – Šperka, Loup Pav., Mrňa – Vošmera (72. Kříž), Daněk, Kamenský, Novotný, Ondrák (79. Loup Pat.)  – Traxl (69. Macek), Krula

Trenér Marek Zúbek: „Nemůžu samozřejmě přehnaně chválit, když jsme prohráli 0:3. Na druhou stranu si však stojím za tím, že kluci předvedli velmi dobrý výkon. Bohužel jsme se ale dopustili některých chyb, které nás stály lepší výsledek.“