Velká Bíteš - Strání 0:0

BEZ GÓLU NEVYHRAJEŠ...

V důležitém domácím zápase se muži A rozešli se Stráním nerozhodně 0:0...

Klasický zápas "o šest bodů" čekal naše muže A v 16. kole MSD, skupiny D doma proti Strání. Soupeř do té doby nezískal na hřištích soupeřů v aktuální sezóně ani bod a tak úkol našich byl jednoznačný. Zvítězit a svému soupeři se v tabulce divize vzdálit na slušných pět bodů. V sestavě našich zaujalo nejen nasazení Ondřeje Muchy do záložní řady, ale především první jarní start brankáře Martina Matiáška a zařazení Richarda Novotného na hrot útoku. 
Prvních pět minut utkání nabídlo asi nejopatrnější start zápasu našeho áčka za poslední roky. Heslo "Safety first!"" neboli "Bezpečnost především!" úplně vyzařovalo ze všech 22 hráčů na hřišti. Každý z nich se bál udělat cokoliv navíc, hlavně jen aby neudělal chybu. A z toho najednou v 6.min přišel centr z levé strany, hlavička hostujícího hráče a fantastický zákrok M. Matiáška, který chytil jasný gól. Pak ale přišla opět čtvrthodina šedi. Kluci z přípravky, kteří přerušili svůj trénink a jali se podporovat náš tým, sice odhodlaně fandili, postupem času se ale na tribuně začali věnovat spíše hře na honěnou a jiným radovánkám, protože produkce představovaná oběma týmy opravdu nebavila. 
Nervozitu sršící z kopaček všech hráčů naši začali setřásat po uplynutí poloviny první půle hry, kdy přišla jejich silná desetiminutovka. Honza Pohl ji začal úspěšným zakončením podél hostujícího brankáře, bohužel ale z ofsajdu. Další šance ale brzy následovaly. Richard Novotný dvě minuty nato sám před brankářem nedotáhl do konce chytrý, ale bohužel příliš nízký lob. Pak se šikovně protáhl po levé straně před branku Ryan Whittingham, v poslední možné chvíli přes hostujícího obránce v těžké pozici dokonce i zakončil, míč ale dokázal z brankové čáry odvrátit jeden z jeho kolegů, brankář Popelka jen bezmocně přihlížel. Těsně před vypršením úvodní půlhodiny se pak zjevil ve vyložené pozici sám před brankářem Honza Pohl, ale tváří v tvář strážci hostující svatyně rovněž neuspěl...
Naši mohli brzy litovat. Hbitý Pentecost Ikedinachi Obiechina (jedná o jméno hráče černé pleti), který několikrát provětral pravou stranu naší formace, se dostal do vynikající příležitosti, ale naštěstí branku našich přestřelil. Tím byl účet šancí v první půli uzavřen, protože oba týmy se opět ukryly do obranné ulity, ze které nehodlaly vylézt ven.
Poločas přinesl do sestavy našich změnu. Ondřeje Muchu nahradil útočně laděný Tomáš Juříček, Richard Novotný se stáhl do zálohy. Obraz hry se ale příliš nezměnil. Divoká desetiminutovka z první půle byla minulostí, oba týmy opět začaly sázet především na jistotu. Ze hry našich ale přece jen byla vidět snaha se prosadit. Bohužel scházela přesnost a asi i trocha štěstí. Míč jakoby vždycky v posledním okamžiku odskočil kam neměl, přihrávkám chyběly centimetry, žádný efekt nepřišel ani z mnoha slibně vypadajících standardních situací.
Chléb se asi lámal v 66. minutě. Právě střídající Tomáš Juříček se dostal úplně sám před hostujícího brankáře, s přehledem jej překonal, prudký míč ale trefil břevno, odrazil se do země a ven z branky. Našim prostě nebylo souzeno... Na druhé straně hřiště dvě minuty poté sám před Martinem Matiáškem naprosto selhal hostující Fruhauf a ve 100% pozici vůbec netrefil branku. 
Tyto dvě situace určily zbylý ráz zápasu, který se dohrál v nervózní a nepřesnostmi přeplněné atmosféře bez dalších vyložených příležitostí. Hostující opora Copko se sice ještě jednou dostal po rychlém sprintu z levé strany před našeho brankáře, zakončil ale velmi nepřesně a nedlouho poté jeho další sprint skončil ulehnutím na trávník a vynuceným střídáním. Závěr zápasu už vyložené šance nepřinesl a na ukazateli skóre tak zůstala nudná remíza 0:0.
Naše hráče není potřeba hanět. Předvedli zřejmě reálně to, na co aktuálně mají. Snahu a obětovost jim nelze vytknout, jejich akce směrem dopředu ale částečně i vinou určité nepřízně štěstí nedopadly tak, jak by si oni i všichni naši příznivci přáli. Zakřičet si "góóól" prostě nebylo klukům ani divákům opět souzeno a je potřeba si přiznat, že tým o dva body spíše přišel než že by jeden získal.
Tak snad to přijde v sobotu v Bzenci...

Statistiky:
Rozhodčí: Jahoda
ŽK: 1:1
Sestava našich: Matiášek - Pokorný, Kopáček, Mrňa, Halas - Whittingham, Chlup, Daněk, Mucha (46. Juříček) - Novotný, Pohl