Víkendové preview

Áčko o víkendu hostí Polnou, přípravku čeká domácí turnaj

Nabitý bude tento fotbalový víkend. V sobotu odpoledne odstartují novou sezonu dorostenci, v neděli dopoledne odehrají doma zajímavě obsazený turnaj PBS Cup starší přípravky. Vrcholem bude divizní zápas našeho áčka proti Polné od 16:30.

Muži A - neděle 16:30

Velká Bíteš - Polná

V druhém domácím utkání nové sezóny naši fotbalisté přivítají dalšího tradičního soupeře, TJ Slavoj Polná. A po dvou odehraných zápasech mají zatím určitě důvod ke spokojenosti. Po úvodním cenném domácím vítězství nad Tasovicemi 1:0 si mužstvo udrželo neporazitelnost i na půdě Havlíčkova Brodu, kde dokázalo zvrátit nepříznivý průběh a v závěrečné čtvrthodině dotáhnout dvoubrankovou ztrátu až do výsledné remízy 2:2. V prozatímním účtování soutěže to tak znamená lichotivé 4. místo v tabulce MSD D. To Polná, ta má jiné starosti. V soutěži je totiž jediným týmem, který doposud nezískal ani bod. Po úvodní vysoké porážce 1:5 v Havlíčkově Brodu se jí nedařilo ani v domácí premiéře proti Staré Říše a prohrála rozdílem třídy 0:3. Jistě tak bude chtít nepříznivou sérii zlomit na našem trávníku. Polná v letní přestávce řešila post lodivoda lavičky, mužstvo totiž na vlastní žádost opustil dlouholetý trenér Michal Lovětínský. Novým trenérem se stal Ján Kubík, známý z laviček Humpolce a Pelhřimova a podle výsledků je vidět, že ho ještě čeká hodně práce. S odchodem trenéra navíc v Polné skončili na vlastní žádost i někteří hráči, a to Jan Urbánek (odchod do Rakouska), Jan Bajer (Havl. Brod) a Štěpán Rod (návrat do Slavoj Třešť). Již dříve odešel gólman Lukáš Konrád (Ždírec nad Doubravou). Jak je vidět, situace v táboře našeho dnešního soupeře není zrovna růžová.  To trenér našich Marek Zúbek naštěstí podobné problémy řešit nemusí, i když dnes bude možná muset v základní sestavě vlivem zranění a nemocí sáhnout k určitým změnám oproti předchozím zápasům. O její finální podobě se ale rozhodne až na poslední chvíli podle aktuálního zdravotního stavu hráčů, nad jejichž startem  visel otazník.

Sestava Polné z posledního zápasu: Čermák – Šimek (84. Drápela), Holub, Pecina, Haala, Šerý, Svoboda (84. Voráček), Navrátil, Pernička (57. Voráč),Klíma,Vrba.
 

Muži B - neděle 16:30
Velký Beranov - Velká Bíteš B

Dorost - sobota 16:30
Velká Bíteš - Dukovany/Rakšice

Starší přípravka - sobota od 8:30

PBS CUP Velká Bíteš
účastníci turnaje: Velká Bíteš, Zbrojovka Brno, Havlíčkův Brod, Humpolec, Velké Meziříčí, Bedřichov