Áčko zahájí přípravu i se čtyřmi novými tvářemi

Muži zahajují přípravu na jarní část sezony

Fotbalové volno našich mužů je pomalu, ale jistě u konce. V úterý se na umělé trávě ve Velkém Meziříčí sejdou k úvodnímu tréninku a to včetně nových i jedné staronové tváře.

Trenérský tandem zůstává nezměněn a i na jaře povede tým dvojice Marek Zúbek a Patrik Loup. Na rozdíl od většiny týmů čeká naše hráče o něco kratší, ale o to intenzivnější příprava. Mužstvo bude trénovat čtyřikrát týdně a o víkendu pak odehrají přípravné utkání, celkem jich bude šest. Krátce se o startu přípravy rozpovídal předseda klubu Jiří Jelínek.

„Pro jaro je jednoznačný cíl záchrany, ale i tak nechceme slevit z nároků na herní projev. Po skončení podzimní části jsme si vše vyhodnotili a intenzivně pracovali na posílení kádru, což se nám myslím povedlo, hledali jsme zkušené hráče a ti přišli.  Myslím, že je nyní kádr konkurenceschopný, samozřejmě nevylučuji, že se ještě podoba kádru trochu změní, ale nemělo by jít o nic dramatického. Malinko nám to zkomplikoval Jirka Ondrák, se kterým jsme měli dohodu a počítali s ním do přípravy, nakonec se rozhodl, že to zkusí na Startu Brno, kde jsme mu na vlastní žádost povolili měsíční přípravu, pak si to vše vyhodnotíme a rozhodneme se zda ho na jaro uvolníme.“

 

Kádr na startu přípravy
Odchody

Na jaře v našem týmu neuvidíme dvojici hráčů, kterým v našem týmů ukončili hostování a na jaře již pokračovat nebudou, jedná se o záložníky Miroslava Mikeše a Michala Špánka. Z týmu po půl roce odchází také Marek Zúbek ml., který má namířeno do Slovenské Petržalky. Na vlastní žádost dostal svolení k přípravě ve Startu Brno Jiří Ondrák. Po vzájemné dohodě ukončil svoje působení v našem klubu Ryan Whittingham, který se vrátil do rodné Kanady a v Evropě již pokračovat nebude. Zranění na delší dobu vyřadilo Luboše Kerbera.

 

Příchody
Opačným směrem kádr doplní dvojice z třetiligového Velkého Meziříčí, stoper Patrik Mucha a krajní záložník Jaroslav Dufek. Oba míří do našeho klubu na půlroční hostování. Z brněnské Sparty Brno míří do našeho klubu obránce Pavel Loup. Staronovou tváří na startu přípravy bude krajní záložník Michal Šimončič z Náměště nad Oslavou. I na jaře bude náš dres oblékat Adrian Merdita, který si proudlouží svoje působení z 1.SK Prostějov.

 

Kádr na startu přípravy

Brankáři: Ladislav Cimbálník (1985), Michal Pelán (1990)

Obránci: Dominik Bartoš (1997), Marek Hošek (1994), Patrik Mucha (1989),  Tomáš Mrňa (1997),  Martin Knos (1998), Pavel Loup (1997), Tomáš Loup (1990)

Záložníci: Jaroslav Dufek (1989), Jan Jakeš (1993), František Kuldan (1989), Patrik Loup (2000), Adrian Merdita (1999), Filip Svoboda (2001), Michal Šimončič (1999)

Útočníci: Richard Novotný (1997), Dominik Pořízek (1999), David Rozum (1992), Matěj Těšík (2001)