Muži A - 4. kolo MSD D - dohrávka: Velká Bíteš - Ždírec nad Doubravou 1:0 (1:0)

POTŘETÍ 1:0

Letos už potřetí áčko doma zvítězilo těsně 1:0, tentokrát zdolalo Ždírec nad Doubravou

Dohrávaný zápas 4. kola přinesl hned na začátku rozruch. Naši zahrozili v 5. min. střelou z dálky ztečovanou na roh, určitě větší šanci měl ale Ždírec. V 7. min. si na centrovaný míč naskočil Vopršal, z ideální pozice ale nepochopitelně minul. V té době ještě nikdo nemohl tušit, jak moc to nakonec bude hosty mrzet. Otěže zápasu poté do svých rukou vzali naši. Jejich tlak nebyl do zhruba 30. min. nijak výrazný, za zaznamenání snad stojí jen střely Daňka a Kruly, přesto se s blížícím koncem půle zdálo, že by mohli být za svoji snahu odměněni. Jako ve většině domácích zápasů si ale nejprve znovu museli projít martiriem neproměněných šancí, které je třeba proti Polné zbytečně stály dva body. Ve 30. min. totiž po krásném vysunutí Šimončiče Novotným prvně jmenovaný poslal míč před branku, Traxl ale z malého vápna zařízení hostů překopl! Stejný hráč pak za dvě minuty zcela sám opět po centru zleva hlavou doslova nastřelil jinak bezmocného brankáře Ždírce Bartaloše a sérii zahozených šancí zakončil Novotný po přihrávce Urbánka dalším nezdarem. Když už se ale zdálo, že naši střeleckou smůlu nezaženou, dostal se po závaru a zákroku hostujícího brankáře v pokutovém území míč k Traxlovi a ten v šestém utkání konečně zlomil letošní gólovou kletbu našich útočníků - 1:0. 
Osud utkání ale v druhém poločase nabral naprosto jiný směr. S hrozbou druhé žluté karty hrající Daněk se totiž po hloupém zákroku nechal v 50. min. vyloučit a Ždírec měl najednou pro takřka celý druhý poločas k dispozici dlouhou přesilovku. Je ale až skoro k nevíře, že si za celou tu dobu nedokázal vybudovat žádnou opravdu vyloženou příležitost. Hra se sice odehrávala většinou na obranné polovině našich, defenziva ale pracovala spolehlivě a Ždírec do ní opakovaně narážel jako do zdi. A když pro hosty nepřišel ani šťastný gól ze skrumáže po trestném kopu v úplně poslední minutě zápasu, zůstala našim v hrsti již třetí domácí výhra 1:0. Brankář Pelán navíc drží aktuálně čisté konto již rovných 300 minut a tři body náš klub vyzdvihly na skvělé 2. místo tabulky soutěže. 

Branka: 44. Traxl
Rozhodčí: Gasnárek
ŽK: 1:3, ČK: 1:0 (50. min. Daněk)
Diváci: 310
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Mrňa, Urbánek, Loup Pav. - Bartoš (79. Dufek), Sznapka, Novotný (76. Macek), Daněk, Šimončič - Traxl, Krula (64. Merdita)
Sestava Ždírec nad Doubravou: Bartaloš - Pelikán, Dočekal (46. Mrázek), Bureš (62. Felkl), Fikar (75. Kolouch), Novotný J., Klimeš (46. Najman), Pavlas, Vopršal, Málek (79.Soukup), Novotný P.