Trenér mužů A Jiří Mika hodnotí zimní přípravu

"Jsem spokojen, na jaro jsme připraveni!"

Dlouhou a náročnou zimní přípravu má za sebou naše áčko. O ní i o změnách v kádru týmu je náš rozhovor s trenérem Jiřím Mikou

Poslední dva zápasy podzimní části už vedl náš A-tým mužů jako hlavní trenér dosavadní sportovní manažer Jiří Mika. Domácí porážka 1:6 s Polnou (zápas se hrál o víkendu, kdy se našim městem prohnala silná vichřice) znamenala konečnou pro Květoslava Havránka, kterého nahradil právě zkušený rutinér a praktik Jiří Mika. Jeho debut na lavičce byl snový, mužstvo se semklo a odvezlo si cenné tři body po vítězství 4:1 v Břeclavi. Druhý zápas sice přinesl domácí porážku 0:2 se Žďárem nad Sázavou, ale zlepšený bojovný výkon dával naději, že na jaře budou forma a výsledky mužstva lepší. 
Během zimní přestávky pro to lodivod naší střídačky dělal maximum. Mužstvo sehrálo spoustu přípravných zápasů proti renomovaným soupeřům a připravovalo se tak na těžké jarní záchranářské boje v divizi. Sám Jiří Mika srší před ostrým startem druhé poloviny soutěže optimismem: "Myslím si, že celá příprava probíhala velmi dobře. Začali jsme brzy, kluci poctivě odmakali všechny tréninky, které jsme měli a opravdu musím říct, že jsem s jejím průběhem spokojen. Výsledky přípravných zápasů sice nebyly pokaždé nejlepší, ale hra našeho týmu bývala v některých fázích každého zápasu kvalitní. Navíc je potřeba říct, že jsme nastupovali proti mimořádně kvalitním soupeřům i z vyšších soutěží, což se projevovalo především ve chvílích, kdy jsme prostřídáním dávali možnost hráčům širšího kádru. V těchto okamžicích se jejich kvalita začala projevovat víc a projevilo se to na konečných výsledcích."
Během zimní přestávky obléklo dres našeho týmu hned několik nových tváří, jejichž přestupy se podařilo před zahájením jarních bojů dotáhnout i papírově. "Věřím, že všichni hráči, o které jsme usilovali a nakonec se nám je podařilo pro jaro získat, přinesou do mužstva větší kvalitu a stanou se postupně jeho pevnou součástí. Podle mě dobře zapadli i do kabiny a přál bych si, aby se jim u nás dařilo a stali se oporami," říká J. Mika a na adresu asi největší přestupové "bomby", zisku bývalého ligového hráče se zkušenostmi i ze zahraničí Pavla Pergla dodává: "Dodá nám určitě do zadních řad potřebný klid a zkušenosti, ukázalo se to hned v prvním zápase, ve kterém nastoupil." Jednalo se o generálku na první mistrovské utkání, soupeřem našich byl Rousínov a výsledek zněl 4:2 ve prospěch našich. Tento zápas se odehrál na umělé trávě VUT Brno, kde také naši nastoupí v prvním mistrovském utkání proti Havlíčkovu Brodu. Nemůže to být pro nás nevýhoda? Hrát hned první důležitý zápas místo vlastního stadionu někde jinde? Jiří Mika na tím jen mává rukou. "Je to podle mě úplně jedno, celou přípravu jsme odehráli na umělce, takže bychom s tím neměli mít žádný problém, jsme na to připraveni."
A jakou hrou se chce trenér se svým týmem prezentovat? "Bojovnost a maximální nasazení. Pokud v každém zápase kluci odvedou svůj standardní výkon, jsem přesvědčen, že už teď v neděli budeme všichni s výsledkem zápasu spokojeni," uzavírá J. Mika. 

 

M.Dufek