Benfica - Nedvědice 6:0 (3:0)

Benfica smetla nováčka kanárem

Jasný průběh i výsledek měla letošní premiéra benfici. Velkou zásluhu na výsledku má hattrick Pohla a také výborný výkon brankáře Bartoška, který dokonce zlikvidoval pokutový kop.

Po úvodní oťukávané se k přímému kopu postavil Pohl, narazil si o zeď a tvrdou střelou trefil břevno hostující branky. Gólový účet benfica otevřela ve 23.minutě, přímý kop Muchy skončil na břevnu a pohotovou dorážkou ho do brány hlavou dopravil Ondřej Malý. O pět minut později bylo ještě veseleji, když Dingu podruhé překonal Čech. Vynikající desetiminutovku uzavřel Pohl, který byl ve vápně faulován a následný pokutový kop sám proměnil. Výhodu pokutového kopu získali i hosté, ale Bartošek se vytáhnul a penaltu zlikvidoval.

Druhý poločas v pohodě hrající benfica nepolevila a zatěžkala konto soupeře dalšími třemi brankami, nejprve se po pěkném centru Rozuma trefil opět Pohl. Premiérovou trefu v dresu benfici si připsal Mucha, který z malého vápna zakončil akci Loupa. Hattrick poté zkompletoval Pohl, který se po pohledné kombinaci ocitnul sám před brankářem a nedal mu šanci. Hosté se snažili, alespoň korigovat výsledek, ale v jejich největší příležitosti pomohla Bartoškovi tyč. V závěru měl výbornou šanci Loup, ale z hranice vápna ohrozil pouze okna blízké bytovky a rozesmál stovku přihlížejících diváků.

Branky: 23. Malý, 28. Čech, 30. (PK), 58. a 71. Pohl, 68. Mucha

 

Sestava: Bartošek - Švanda O. (65. Trnka), Pelán T., Mucha, Ondrák - Mrňa, Malý - Rozum (65. Jelínek), Čech (71. Paprskář), Loup - Pohl