RICHARD NOVOTNÝ

ROZHOVOR S HRÁČEM MĚSÍCE - muži A

Posledním Hráčem měsíce se v sezóně 2021/2022 stal náš útočný štírek Richard Novotný

Získal jsi ocenění Hráč měsíce. Jak jsi viděl svoje výkony v druhé polovině jarní sezóny?
Hezký den všem fanouškům fotbalu ve Velké Bíteši. Děkuji za ocenění. Moje výkony nebyly špatné, podařilo se mi dát pár důležitých gólů, takže s tím jsem byl spokojený, ale samozřejmě vždy je co zlepšovat. Trochu mě limitoval tréninkový deficit, kvůli přípravě na státnice jsem fotbalu nemohl dávat maximum, na hřišti jsem však vždy nechal všechno.

Jaká je tvoje úloha v týmu a jak bys zhodnotil výsledky v letošní sezóně?
Moje úloha se od minulých sezón změnila, teď jako od útočníka se ode mě očekává především abych dával góly. Myslím, že konečné 6. místo, obzvlášť po prvních třech jarních kolech, kdy jsme zaostávali za očekáváním, je v celkovém součtu velmi slušné. Stejně tak si ale myslím, že máme i na lepší umístění, k tomu se ale musí sejít více věcí. Občas máme problém s kázní (zbytečná vyloučení v zadních řadách nás neustále nutí točit sestavou), trápí nás střelecká efektivita atd. Věřím ale, že příští sezónu budeme atakovat top 3.

Jaké jsou podle tebe tvé přednosti na hřišti a kde u sebe naopak ještě vidíš nedostatky?
Mám dobrý výběr místa ve vápně a jsem silný ve vzduchu, občas ale volím zbrklé řešení při zakončení – na tom určitě musím zapracovat.

Koho bys za hráče měsíce zvolil ty? A jak se těšíš na novou sezonu? Uvidíme tě pořád v našem dresu?
Adeptů by bylo více, ale když bych měl zvolit jednoho, tak Adrian Merdita, jeho pracovitost ve středu hřiště a to, kolik toho naběhá dopředu i dozadu, je obdivuhodné. Na novou sezónu se těším, jsem plný očekávání, pauza je krátká, ale o to více se těším zpět na hřiště. Pokud se nic nezmění, tak budu nadále oblékat dres Velké Bíteše.

Děkuji za rozhovor!