Hodnotí JAN ŠAFRÁNEK

PODZIM SLOVY TRENÉRA - MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Protože podle kalendáře 21. prosince začne kalendářní zima, je nejvyšší čas se krátce ohlédnout za podzimní sezónou našich mládežnických mužstev. Jako první nám na naše otázky odpověděl trenér mladší přípravky Honza Šafránek.

Jak hodnotíš podzim 2020 z pohledů výsledků i výkonů tvého týmu?
"Podzimní  část sezóny u mladších přípravek byla ve znamení herního zlepšení u všech kluků a se soupeři naší výkonnostní úrovně jsme hráli vyrovnaná utkání, která nám přinesla góly, první výhry v soutěži a velikou radost našim hráčům obou věkových kategorií mladších přípravek." 

Jak moc z vašeho pohledu ovlivnil COVID19 fungování tvého týmu? 
"Kvůli opatřením COVID19 a nemožnosti trénování máme obavy, co bude dál. Klademe si otázky, jestli se všichni kluci vrátí k fotbalu, v jaké budou kondici, jak budou probíhat halové turnaje, jaký přístup budou mít rodiče pokud budou omezení stále platit a jestli budou vůbec ochotni kluky posílat do prostředí s větším počtem lidí. Pokud budou platit omezení a povinnost trénování v rouškách, jsme v případě mladší přípravky toho názoru nezačínat s trénováním v hale nebo tělocvičně. Budeme společně čekat a těšit se na uvolnění restrikcí, první trénink a doufat, že to nebude až na jaře 2021."

Pokud to vládní restrikce v dohledné době umožní, jaké jsou tvé tréninkové plány pro zimní přestávku?
"V lednu 2021 jsme přihlášeni na halové turnaje do Brna hrané na UT v nafukovacích halách, které mají mít údajně statut venkovního sportoviště (bez roušek) a možná se uskuteční v plánovaných termínech. My bychom se, sice bez tréninku, rádi zúčastnili."

Díky za odpovědi.