Dorost - 13. kolo krajského přeboru : Velká Bíteš - Bystřice nad Pernštejnem 1:0 (0:0)

ŠTĚSTÍ PŘÁLO PŘIPRAVENÝM

Podle losu v posledním podzimním zápase jsme doma porazili (s potřebnou dávkou štěstí) silný výběr Bystřice nad Pernštejnem.

Herně byl zápas vyrovnaný, větší šance si však vypracovávali hosté. Několikrát nás tak muset podržet skvěle chytající brankář Klíma. Avšak dobrou práci před ním odvedlo celé mužstvo. Jak směrem dozadu, tak i dopředu, i když naše příležitosti skutečně nebyly tak vyložené. Branku jsme ovšem dvakrát z nadějné pozice přestřelili nebo své dobře rozehrané akce pokazili nepřesnou přihrávkou. Asi nejblíže byli hosté gólu těsně před koncem první půle, střela jejich útočníka však skončila na tyči.
Po změně stran potom hosté ještě trefili z úhlu břevno a přestřelili prázdnou branku. To jsme měli opravdu štěstí. Poté jsme však postupně začali diktovat tempo hry my. Bystřici, která přijela přesně v jedenácti hráčích, začaly zřejmě docházet síly. První náznaky šancí se ještě neujaly, ale v 55. min. už uhodilo. Mašek výborně vybojoval zdánlivě ztracený míč u rohového praporku, na vápně našel Jaška, který prudkou střelou vyprášil rukavice hostujícímu brankáři a Mateja jako správný hrotový útočník stál přesně tam kde stát měl – 1:0. Zanedlouho mohl stejný hráč naše vedení zvýraznit, před prázdnou brankou ale promáchl přízemní centr z pravé strany. I poté jsme byli lepší, i když naše převaha nebyla nijak výrazná. Oproti první půli jsme ale dokázali míče udržet déle na svých kopačkách a neztráceli je. Přesto si hosté vypracovali ještě jednu stoprocentní šanci, Klíma v naší brance byl ale v neděli dopoledne nepřekonatelný. Na druhé straně mohl skórovat Bureš, jeho již několikátá střela ale jen těsně minula tyč hostující branky. V závěru jsme si své těsné vedení pohlídali a do tabulky nám tak přiskočily velmi cenné tři body.

Po podzimní části tak máme jako nováček soutěže v tabulce krajského přeboru celkem 23 bodů a překonali jsme náš interní těžší cíl tj. získat 20 bodů (lehčí byl 15 bodů). Nyní nás ještě čeká předehrávka prvního jarního kola proti Velkému Meziříčí, která pro nás bude posledním mistrovským zápasem roku 2022.