Okresní derby se Žďárem nad Sázavou, začátek 10:15 hod.

ÁČKO V NEDĚLI SE ZPOŽDĚNÍM POPRVÉ DOMA

Muži A se v neděli po povinné dvoutýdenní karanténě poprvé představí v novém ročníku divize na domácím trávníku...

Po vynucených fotbalových koronavirových prázdninách se před třemi týdny naplno rozběhl nový fotbalový ročník 2021/2022. Ten loňský, nedohraný, neměl své vítěze ani poražené, a tak složení jednotlivých soutěží zůstalo v drtivé většině navlas stejné. Nejinak tomu bylo i MS divizi, skupině D. V úvodním domácím zápase náš tým přivítá v okresním derby mužstvo Žďáru nad Sázavou. A proč teprve úvodním, když byla soutěž zahájena už před třemi týdny? Bohužel, náš tým i letos patří k těm nešťastným, na které byla v důsledku pozitivního testu na COVID 19 u dvou hráčů z kádru uvalena dvoutýdenní karanténa. Zápasy se Zbrojovkou Brno B a ve Staré Říši tak musely být odloženy. V loňské sezóně se oba týmy potkaly v úplně posledním zápase, který byl před přerušením soutěží odehrán, a po dramatickém průběhu se rozešly smírně 1:1. Letos zatím Žďár s přehledem vítězně zvládl oba domácí zápasy (Havlíčkův Brod 5:2, Ždírec nad Doubravou 2:0), prohrál ale v Břeclavi 1:3. A naši, jak jistě víte, ve svém doposud jediném odehraném utkání prohráli zaslouženě v Humpolci 0:2. I proto bude jejich dnešní domácí premiéra velmi důležitá.

Sestava Žďáru nad Sázavou z druhého domácího zápasu sezóny proti Ždírci: Jícha – Zažímal, Fiala, Vitásek (K), Šerý (87. Dvořák), Trojánek (46. Kunstmüller), Požár, Švoma (61. Henzl), Sodomka (80. Růžička), Severa, Peňáz