1x výhra, 1x prohra

TRIANGL v Brně

Starší žáci podstoupili v přípravě zajímavý test

TRIANGL

V neděli 1. března starší žáci podstoupili zajímavý test na umělé trávě v Brně-Řečkovicích, kde se utkali v TRIANGL klání s týmy Olšan a Brna-Kohoutovic na 2x25 min. Oba soupeři jsou shodně na 2. místě svých Krajských přeborů v Jihomoravském a Olomouckém kraji, teoreticky tedy měly být v zápase proti našim favority. Jako první se za krásného až jarního počasí tyto týmy potkaly spolu a Kohoutovice zvítězily přesvědčivě 4:1.
Druhý zápas už patřil našim klukům, proti kterým se postavily Olšany. Úvod zápasu nám vyšel, hned ve 3. min. T. Jašek otevřel skóre a vedli jsme 1:0. I zbytek první půle se odehrával spíše na polovině soupeře, skóre se však již nezměnilo.
Po změně stran převaha našich narůstala, a když T. Jašek přidal svoji druhou branku, bylo rozhodnuto. V závěrečné desetiminutovce pak naše vítězství ještě zvýraznili dalšími brankami L. Sláma a A. Bednář. Konečný výsledek tak zněl 4:0.
Ihned po skončení zápasu ale naši museli bez jakékoliv přestávky nastoupit proti odpočatým Kohoutovicím a v jeho průběhu se to projevilo. Soupeř šel záhy do tříbrankového vedení, které v průběhu zápasu postupně narůstalo. My tak zbylý čas postupně využili spíše jako test a hodně experimentovali se sestavou i obsazením jednotlivých postů. Konečné skóre se nakonec zastavilo na výsledku 3:9, který možná vypadá hrozivě, ale není potřeba z něj dělat nějaké unáhlené závěry. Soupeř měl vysokou kvalitu, pravidelně trénuje na velkém hřišti s umělým povrchem, projevila se také únava našich po prvním těžkém zápase. Přece jen, zátěž 100 min. bez přestávky je pro kluky hodně. Celkově tak převládá spokojenost, potěšila účast šestnácti hráčů (pouze dva chyběli), cesta do Brna se proto určitě vyplatila.

Velká Bíteš – Olšany 4:0, branky: Jašek 2, Sláma, Bednář
Velká Bíteš – Kohoutovice 3:9, branky: Jašek 3