Velká Bíteš - Jihlava B 4:3 (1:0)

PŘESTŘELKA A VÝHRA

V dalším přípravném utkání áčko zdolalo nováčka MSFL Jihlavu B pro dramatickém průběhu 4:3

Za chladného skoro podzimního počasí byl první poločas z obou stran poměrně opatrný. Hosté sice v úvodu rychle zahrozili, ale v dalších minutách se hra odehrávala především mezi oběma šestnáctkami. Ukazatel skóre se tak poprvé měnil až nedlouho před přestávkou, kdy rohový kop Aoiho usměrnil hlavou do sítě Pav. Loup - 1:0. Úplně v závěru poločasu mohl přidat druhou branku Traxl, ale zakončení nezvládl.
Jihlava brzy po změně stran vyrovnala po pěkné rychlé akci z levé strany Matulkou - 1:1. Tento moment zásadně určil další dění na hřišti, které bylo naprosto odlišné od první části zápasu. Po prostřídání se najednou hra přelévala ze strany na stranu a diváci si rozhodně přišli na své. Naši na vyrovnání odpověděli po necelé hodině hry. Kuldan vysunul Šimončiče, ten si navedl míč na střed hřiště, jeho střelu brankář hostí neudržel a Krula trestal - 2:1. Slabou chvilku si ale poté vybrali naši. Po trestném kopu z pravé strany dokázali míč odvrátit jen před hostujícího Čermáka a ten z voleje znovu srovnal - 2:2. A za dvě minuty bylo ještě hůř. Po fatální chybě v zadních řadách se dostal k míči Trnka a hosté najednou vedli - 2:3.
Našim slouží ke cti, že nesložili zbraně a poctivým výkonem dokázali i tentokrát zareagovat. Už za deště (pršet začalo zhruba v 70. min.) se po krásné Kuldanově střele z dálky kopal roh, ten dokázal Aoi zatočit na hlavu Mrni a potřetí v zápase bylo vyrovnáno - 3:3. Sedm minut před koncem pak opět Mrňa z levé strany (skoro od postranní čáry) poslal dlouhý míč na branku a hostující brankář se po svém nejistém zákroku musel červenat - 4:3. Závěrečný tlak hostů už pak naši přežili a připsali si tak velmi cenné vítězství.

Sestava našich: Pelán - Loup Pav., Urbánek, Mrňa - Bartoš, Merdita, Kuldan, Aoi, Šimončič - Krula, Traxl, střídali: Hošek, Loup Pat., Ondrák, Novotný