Trenér A-týmu Marek ZÚBEK hodnotí první polovinu soutěže

"PODZIMNÍ ČAST ODHALILA NAŠE NEDOSTATKY"

Náš A-tým prožil v divizi podivný podzim. Po výborném vstupu do soutěže se postupem času výsledky mužstva zhoršovaly a se stávajícím umístěním v tabulce v klubu rozhodně nepakuje spokojenost. Trenér Marek ZÚBEK nám přesto upřímně zodpověděl několik otázek

Jak byl celkově zhodnotil podzimní část letošního ročníku divize z pohledu našeho týmu? Jsi ty sám jako trenér s touto částí sezóny spokojen? 
"S umístěním našeho týmu po podzimu nemůže být samozřejmě spokojen nikdo. Jedenáct bodů je velice málo a v posledních podzimních zápasech jsme si byli vědomi, že už hrajeme o důležité body v rámci boje o záchranu v soutěži. Průběh podzimní části bych rozdělil do dvou částí. V té první se nám podařil vstup do soutěže, kde jsme se po dvou výhrách ocitli v dalších zápasech v roli mírného favorita, což jsme nezvládli. Postupem času začala na tým doléhat povinnost bodovat, se kterou jsme se nedokázali vypořádat. I vinou nezkušenosti mladého týmu jsme se dostávali do krize, která nám odhalila velké nedostatky."

Jak se změnil tvůj pohled na tým oproti jarní části, kdy jsi do klubu přišel. V čem mužstvo udělalo největší pokrok a kde nás naopak stále "tlačí bota"?  
"Podzimní část nám detailně odhalila slabiny celého týmu a jednotlivých hráčů. Zápasy pod "tlakem" ukázaly na míru pracovitosti a ochotu obětovat se pro tým v klíčových situacích. Přesně tyto vlastnosti budou klíčové v jarní části. V tomto ohledu má naše mužstvo rezervy na kterých potřebujeme pracovat." 

Které zápasy ty osobně považuješ za nejvydařenější a které se naopak nepovedly? Jaká se podle tebe aktuální úroveň divize (např. po vstupu B-týmů klubů z vyšších soutěží) a které týmy co jste potkali hrály nejlepší fotbal?  
"Divizi samozřejmě zkvalitnil příchod B-týmů. Zbrojovka i Vysočina převyšují ostatní týmy v hráčské kvalitě a taktické vyspělosti hráčů. Jediným možným nedostatkem mohla být pomalejší adaptace na dospělý fotbal, se kterým už na jaře nelze počítat. Z našeho pohledu se jeví jako vydařené zápasy s Lanžhotem a Starou Říší (z pohledu herní kvality) a výsledkově zápasy s Břeclaví a Bystřicí nad Pernštejnem. V soutěži se mi mimo výkony rezerv Zbrojovky a Vysočiny líbila mužstva Tasovic, Žďáru a velice mě překvapil posun ve výkonosti oproti jaru u týmu Havlíčkova Brodu."

Jak bude probíhat zimní příprava? Jak často a kde budou hráči trénovat? Kolik zápasů plánuješ? 
"Zimní příprava začne 28. ledna a je naplánováno šest přípravných zápasů. Mužstvo bude trénovat 4x týdně. Z toho 2x na umělé trávě v Brně, jednou ve Velkém Meziříčí a jeden trénink hráči absolvují v tělocvičně ve Velké Bíteši."

Jaký bude tvůj hlavní cíl pro jaro, ať už z pohledu hry nebo umístění mužstva?  
"Hlavní cíl je jasný, je jím záchrana v soutěži. Snažíme se v této chvíli zkvalitnit tým příchodem nových hráčů. Od toho se bude odvíjet i herní styl, který mu bude nejvíc sedět a kterým se budeme snažit prezentovat v jarní části."

Marku, díky za rozhovor!