Muži A - 22. kolo MSD D : Velká Bíteš - Břeclav 5:1 (4:0)

ROZHODLY STANDARDKY

Áčko si proti Břeclavi připsalo zaslouženě druhou domácí výhru v řadě...

Poločas snů zažili fotbalisté FC PBS Velká Bíteš v dalším domácím utkání proti Břeclavi. Snaživý soupeř sice hned na začátku utkání předvedl několik pěkných narážeček, ale stačilo jediné zaváhání v obraně, zbytečný faul a domácí tým šel do vedení. V 5. min. Sodomka zatočil míč do malého vápna a Novotný po zaváhání brankáře Jochmana na zadní tyči snadno skóroval – 1:0. Hostující kapitán Hloch měl za tři minuty jedinečnou šanci srovnat skóre, po pěkné akci ale svůj pokus na zadní tyč namířil příliš vysoko. Jak důležitý moment zápasu to byl, ukázaly hned následující minuty. Tým Břeclavi totiž absolutně nezvládal bránění standardních situací, ze kterých přišly další branky. V 19. min. přišel opět trestný kop, po jeho rozehrání se přes Kuldana míč dostal k Whittinghamovi, který se z hranice pokutového území nemýlil – 2:0. Deset minut nato zoufalou defenzivu hostí zdokumentovala situace po dalším trestném kopu Sodomky. Hezký míč před brankou nejprve tečoval Pořízek do tyče, poté jej neúspěšně dorážel Kuldan, aby se nakonec po několika dalších odrazech na správném místě opět objevil na jaře gólově naladěný Novotný a hlavou konečně doklepl míč do sítě – 3:0. A když minutu se minutu poté krásně trefil Marčaník, hosté byli po půlhodině hry zralí na ručník – 4:0. A to ještě Sodomka neproměnil svůj samostatný nájezd na brankáře…
V kabině hostí v poločase zcela určitě proběhlo „mytí hlav“, protože Břeclav vlétla na trávník s okamžitou snahou se zápasem ještě něco udělat.  A nekoncentrování domácí brzy zbytečně inkasovali, trefil se Motyčka – 4:1. Na obrat ale hosté pomýšlet nemohli. Nahrávač utkání Sodomka sice svoji střeleckou hvězdu nenašel a ani další velkou gólovou šanci nedal, hosté ale po vstřelení branky už žádné další šance s výjimkou pěkné střely Konečného po hodině hry neměli. Naopak v 68. min. jak jinak než po standardní situaci dovršili domácí pověstnou „rukavici“, když se v po rohovém kopu jako poslední míče dotkl Bárta – 5:1. Zbytek utkání se už dohrával jen z povinnosti. Hráči Velké Bíteše v klidu kontrolovali průběh hry, snaha hostí byla pouze platonická. A poslední šanci na alespoň kosmetickou úpravu pro ně ošklivého výsledku jim vzal domácí brankář Pelán, jenž po faulu Kuldana bravurně zlikvidoval pokutový kop, jenž zahrával pět minut před koncem Kriston.
Velká Bíteš tak zvítězila naprosto zaslouženě vysoko 5:1 a pojistila si postavení v horní polovině tabulky divize D.

Branky: 5. a 30. Novotný, 19. Whittingham, 31. Marčaník, 68. Bárta – 47. Motyčka
Rozhodčí: Ehrenbeger
Diváci: 222
ŽK: 1:6

Sestavy:
Velká Bíteš: Pelán – Loup, Bárta, Kuldan, Novotný – Merdita, Whittingham, Mrňa (64. Hošek) – Sodomka (76. Ondrák), Pořízek, Marčaník (70. Těšík)
Břeclav: Jochman – Hloch, Wallisch, Netopilík, Trčka, Konečný (86. Tkadlec), Motyčka, Herman, Ianosteac, Kurdík, Diviš (46. Kriston)