Muži A - 7. kolo MSD D : Start Brno - Velká Bíteš 3:3 (1:1)

PO REMÍZE SKOK NA ČELO TABULKY

V zajímavém zápase áčko vybojovalo na hřišti Startu Brno bod za remízu 3:3 a poskočilo do čela tabulky soutěže, na kterém se udrželo i po nedělních dohrávkách...

Diváci se v sobotu na hřišti u Čertovy rokle rozhodně nenudili. Úvodní půlhodina sice branku nenabídla, poté se ale začaly dít věci. Domácí se ujali vedení po brance Dovhanyuka, který po zbytečné ztrátě našich získal míč ve středu pole, posunul ho na Ryšavého, který mu ho z levé strany vrátil zpět před branku ke snadnému zakončení celé rychlé akce - 1:0. Naši ale brzy odpověděli. Zdeněk Traxl totiž v 33. min. navázal na svůj první gólový úspěch z minulého kola, před brankou doslova znemožnil domácího obránce a prudkou střelu k bližší tyči nedal brankáři Šurkalovi sebemenší šanci - 1:1. Tím se brankový účet poločasu uzavřel, nikoliv ale zápasu. Po změně stran totiž přišla mimořádně divoká dvacetiminutovka, během níž padly hned čtyři branky. V 54. min. naši trochu podcenili rozehrávku autového vhazování na pravé straně hřiště. Bývalý hráč našeho týmu Knos jej rozehrál na Kalába a jeho ostrý centr usměrnil do branky Musil - 2:1. I tentokrát na sebe ale odpověď našich nenechala dlouho čekat. A to dokonce dvojnásobná. Hned za minutu totiž srovnal Sznapka a za dalších pět minut Krula dokonce poslal náš tým do vedení. A jak oba góly padly? Ten vyrovnávací začal u Merdity, který nikým nehlídán prošel středem pole. Pak se po sérii odrazů na hranici pokutového území k míči dostal Sznapka a utěšenou střelou na chvíli utišil domácí příznivce. Krulova dorážka pak byla úspěchem pohotovosti a vyběru správného místa na hranici penalty po střele agilního Traxla. Bohužel ani naši své vedení dlouho neudrželi. Domácí kapitán Matyska se na pravé straně obrany tak vehementně hlásil o míč až ho konečně dostal a jeho přesný centr našel hlavu domácího kanonýra Musila - 3:3. Tím se ale brankový účet zápasu uzavřel. Obě strany sice ještě měly několik šancí jak strhnout vedení na svoji stranu, konečný výsledek 3:3 se už ale nezměnil. 
Remíza ale znamenala posun našich do čela tabulky soutěže. Hodonín totiž doma klopýtl se Zbrojovkou Brno B 1:3 a v neděli neuspěl ani Žďár nad Sázavou, který doma nečekaně nestačil na Humpolec a prohrál vysoko 1:4. Do páteční předehrávky s Bystřicí nad Pernštejnem tak naši budou vstupovat jako lídr soutěže. 

Branky: 30. Dovhanyuk 1:0, 33. Traxl 1:1, 54. Musil 2:1, 55. Sznapka 2:2, 60. Krula 2:3, 65. Musil 3:3
Rozhodčí: Krondráf
Diváci: 350
ŽK: 2:3
Sestava Start Brno: Šurkala - Avdič, Dovhanyuk, Kaláb, Ryšavý (81. Kolařík), Musil, Mikeš, Knos (61. Kříž), Doubravský, Matyska, Smejkal
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Mrňa, Urbánek, Loup Pav. - Šimončič, Sznapka, Novotný (65. Isami), Merdita, Dufek (49. Bartoš) - Traxl, Krula (76. Ondrák)