Muži A - 18. kolo MSD D : Velká Bíteš - Ždírec nad Doubravou 2:0 (1:0)

HLADKÁ VÝHRA

V zápase 18. kola MSD D domácí Velká Bíteš zaslouženě porazila tým Ždírce nad Doubravou 2:0

Domácí nastoupili opět v rozestavení 4-3-3 a sestava se od zápasu v Humpolci lišila pouze na levé straně obranné řady, kde se místo J. Ondráka objevil M. Paprskář.
Už úvodní minuty naznačily, jakým směrem se utkání bude ubírat. Oba týmy vsadily především na opatrnost se snahou hlavně neudělat chybu. Šancí bylo pomálu, vlastně skoro vůbec žádné. Hosté se zkoušeli prosazovat především po stranách, hlavně té pravé, odkud před branku přilétlo několik zajímavých centrů, k zakončení se ale nepropracovali. Domácí tým se snažil hledat na hrotu T. Sodomku, na kterého směrovala většina míčů zezadu, ale nějakou dobu trvalo, než přihrávky nalezly potřebnou přesnost.
Možná trochu nečekaně tak uhodilo hned z první vážnější příležitosti. Po akci, která začala na levé straně obranné řady, odkud M. Paprskář vyvezl míč, se k němu postupně dostali všichni tři útoční hráči V. Bíteše, první střelu jednoho z nich ještě zastavila tyč, pozorný T. Sodomka ale byl na svém místě a dorážkou v 15. min. otevřel skóre – 1:0. Ani první inkasovaná branka hosty příliš nenabudila a ti se marně snažili tlouct na neprodyšně uzavřenou bránu pevnosti domácích. Ještě větší klid na kopačky domácího týmu pak mohl opět přinést T. Sodomka, ve své druhé příležitosti jej ale bravurně vychytal brankář Ždírec A. Bílek.
Ve druhé půli zápas pokračoval v nastoleném trendu. Hra se odehrávala převážně v prostoru mezi oběma šestnáctkami a diváci marně čekali na další příležitosti. O jediný vzruch na dlouhou dobu se tak postaral pouze míč odražený ze hřiště přímo do otevřené udírny plné chutných klobás, které se k pobavení všech přihlížejících rázem ocitly všude kolem na zemi…
Kdo s postupujícím časem čekal zvýšenou aktivitu Ždírce, nedočkal se. Pár slušných centrů ze strany opět spolehlivě odvrátili s přehledem hrající stopeři V. Bíteše V. Bárta a F. Kuldan a nic víc prostě Ždírec tentokrát nepředvedl. Domácí naopak v 66. minutě získali výhodu trestného kopu a vysoko kopnutý centr T. Sodomky našel přesně hlavu R. Novotného, který zvýšil na 2:0.
Zbytek zápasu se pak dohrával víceméně z povinnosti. Domácí sice v závěru mohli přidat i třetí branku, své akce už ale do úspěšného konce nedotáhli. Přesto je jejich výhra naprosto zasloužená.

Branky: 15. Sodomka, 66. Novotný
Rozhodčí: Voneš
ŽK: 1:1
Diváci: 323
Sestava Velká Bíteš: Sova – Paprskář, Kuldan, Bárta, Pokorný – Novotný, Mrňa, Merdita – Sodomka (85. Loup), Pořízek (79. Whittingham), Marčaník (89. Těšík)
Sestava Ždírec nad Dobravou: Bílek – Dočekal (74. Malínský), Veselský, Štukhejl, Fikar, Novotný J., Mrázek, Klimeš, Pátek, Novotný P.,