Stonařov - Velká Bíteš B 2:4 (2:2)

3x3 = 3

Tři střelci, tři brankáři a nakonec i tři body. Tak ve zkratce lze charakterizovat nedělní zápas naší Benfiky, která se představili na půdě Stonařova.

Naši se od začátku naplno chopili kormidla zápasu, dobře kombinovali a dostávali se do zajímavých příležitostí. Tu první hlavou ještě neproměnil Ondrák. Naši se dočkali v 19.minutě, když fotbalovou lahůdku vymyslel Pokorný, který napřáhl z dobrých 35 metrů a přehodil domácího brankáře a srdce každého milovníka fotbalu muselo zaplesat. Ještě veseleji bylo o minutu později po rychlé akci se dostal za obranu Pokorný, který předložil míč před bránu Ondrákovi, který se trochu v šaolinském stylu prosadil a zvýšil na 2:0. Velká komplikace přišla v 37.minutě, když ze hry musel odejít brankář Janoušek a nahradil ho předseda, trenér a v tomto zápase také záložník Jelínek. Ten si vybral slabší chvilku hned v 41.minutě, když neudržel centr Brussmana. Domácí nakonec ještě do poločasu vyrovnali, když se z vápna trefil Turoň.

Do druhého poločasu naši nastoupili s velkým odhodláním a i přes nelehkou situaci s cílem uspět. V 48.minutě rozehrál Jakeš roh na hlavu Šperky a jeho hlavičku usměrnil za záda bezmocného domácího brankáře Ondrák. Naši dřeli, bojovali a dělali maximum, aby splnili jednoznačný úkol naší nové brankářské jedničky – NESMÍ VYSTŘELIT! Zároveň se jim dařilo kontrolovat hru a vytvářet si zajímavé možnosti. Aby komplikací nebylo málo musel v 66. minutě odstoupit pro zranění také druhý brankář a na jeho místo se postavil Milan Urbánek. Ten pak mohl sledovat jak v 80.minutě svůj výborný výkon korunoval pěknou brankou z poza šestnáctky Šperka. Naši předvedli zejména ve druhém poločase výkon na hranicích možností a zaslouženě napravili zaváhání z prvního zápasu.

Branky: 19. Pokorný, 20. a 48. Ondrák, 80. Šperka
Sestava: Janoušek (37. Mahel)- Mejzlík, Švanda O., Kaštan, Švanda M. – Jakeš, Daněk, Šperka- Pokorný, Jelínek (66. Urbánek), Ondrák (87. Lunda)