Ohlédnutí za domácím turnajem z 23. srpna, ve kterém naši kluci vybojovali 6. místo

PBS Cup vyhrál Humpolec

Další ročník turnaje starších přípravek (ročník narození 2010 a ml.) je za námi...

V neděli 23. srpna na našem hřišti proběhl další ročník fotbalového turnaje starších přípravek PBS Cup. O krásnou trofej se na dvou hřištích popralo pět týmů z Kraje Vysočina včetně našich "domácích" kluků a jako speciální host přijela Zbrojovka Brno. 
Systém turnaje byl tradiční. Všechna mužstva spolu nejprve sehrála vzájemné zápasy, z nichž čtyři nejlepší z konečné tabulky postoupila do semifinále posléze finále nebo do zápasu o 3. místo. Zbylé dva týmy pak čekal zápas útěchy o 5. místo. V něm se také naši kluci utkali s výběrem Havlíčkova Brodu, který byl nakonec šťastnější a skončil tedy celkově pátý. 
V semifinálových duelech Bedřichov nejprve přehrál Zbrojovku a Humpolec zdolal Velké Meziříčí. V "malém" finále Velmez přetlačil Zbrojovku těsně 3:2 a vybojoval pro sebe bronzové medaile. Závěrečný zápas o všechno pak lépe vyšel Humpolci, který před zraky více než stovky diváků porazil Bedřichov 2:1 a vybojoval cennou trofej. 
Jen o výsledky ale v předposlední sprnovou neděli nešlo. V současné podivné době je totiž složité vůbec podobný turnaj uspořádat. Proto jsme jako oddíl rádi, že to vyšlo, kluci i holky si zahráli a přáli bychom si, aby vše klaplo i na konci září, kdy by se měl v našem městě konat další ročník mezinárodního turnaje mladších žáků O pohár starosty města. 

Celkové pořadí turnaje: 
1. Humpolec, 2. Bedřichov, 3. Velké Meziříčí, 4. Zbrojovka Brno, 5. Havlíčkův Brod, 6. Velká Bíteš