Muži A - 27. kolo MSD D : Velká Bíteš - Nové Sady 5:0 (2:0)

STYLOVÁ ROZLUČKA

Áčko se na domácím trávníku s fanoušky rozloučilo stylově, vysokou výhrou nad týmem Nových Sadů

Na jaře znovuzrozený soupeř, který až na jednu výjimku v předchozích osmi duelech jen vítězil (ještě v polovině jara přitom neměl na svém kontu ani jedno vítězství a zvítězil dokonce i v Blansku), na našem trávníku nepředvedl vůbec nic. 
Naši hráči byli od začátku lepším týmem a brzy se také dostali do vedení, když se z pravé strany pohotově trefil T. Sodomka a potvrdil, že v závěru soutěže opět našel střeleckou slinu - 1:0. Hosty neprobudila ani inkasovaná branka a směřem dopředu byli stále bezzubí. Naše záložní vedená tentokrát F. Kuldanem (T. Mrňa hrál stopera) tu soupeřovu jasně převyšovala a přicházely i další šance, jak po střelách zdálky (F. Kuldan) tak po situacích v pokutovém území (T. Sodomka). Nedlouho před poločasem se skóre měnilo podruhé. Důrazný T. Sodomka získal na soupeřově polovině míč, po narážečce s A. Merditou ho poslal na levou stranu hřiště, odkud T. Loup poslal centrovaný míč po zemi před branku. Hráči Nových Sadů jej sice odvrátili, ale pouze k F. Kuldanovi. Ten jej přistrčil A. Merditovi. Jeho prudkou střelu hostující brankář jen vyrazil před sebe, dobíhající D. Pořízek přetlačil hostujícího obránce a ideální přihrávkou nachystal míč jako na zlatém podnose M. Těšíkovi, který jej jen zasunul do prázdné branky - 2:0. 
Brzy po změně stran pak bylo definitivně rozhodnuto. V 52. min. R. Whittinghem krásným pasem na levé křídlo vysunul T. Sodomku, ten míč tlačil před branku soupeře, kde jej neodvrátili ani brankář Zbořil, ani obránce Rus a dobíhající F. Kuldan pohodlně skóroval - 3:0. Následná oslava s odkazem na čerstvě narozeného syna šťastného střelce pak jen dokumentovala pohodu našich hráčů. 
A ta pokračovala i nadále. Po hodině hry R. Whittingham snadno přešel přes tři hráče hostí a famózní příhrávkou vysunul M. Těšíka, který sám před brankářem hostí nezaváhal - 4:0. To už v brance hostí stál střídající Šarman, který vystřídal zraněného Zbořila. Pátou a poslední branku pak naši hráči vstřelili v 73. min. po překrásné kombinaci nahrávajícího F. Kuldana a skórujícího A. Merdity - 5:0. 
Rozlučka se sezónou na domácím hřišti tedy našim fotbalistům vyšla na výbornou a odměnou jim byl zasloužený potlesk fanoušků po závěrečném hvizdu rozhodčího Poláčka. 

Branky: 8. Sodomka, 39. Těšík, 52. Kuldan, 60. Těšík, 73. Merdita
Rozhodčí: Poláček
ŽK: 1:0
Diváci: 225
Sestava našich: Pelán - Novotný (82. Pelikán), Mrňa, Bárta, Loup (64. Hošek) - Merdita, Whittingham, Kuldan - Sodomka, Pořízek, Těšík (75. Svoboda)