Muži A: Žďár nad Sázavou - Velká Bíteš 2:3 (1:1)

BODY ZE ŽĎÁRU ZNAMENAJÍ ZÁCHRANU!

V dohrávce 30. kola divize naši fotbalisté zvítězili ve Žďáru nad Sázavou 3:2 a definitivně si zajistili příslušnost v této souěži i pro SR 2018/2019...

Do areálu Na Bouchalkách se náš tým letos vypravil již podruhé. V prvním případě se ale utkání neodehrálo kvůli předčasnému a nečekanému skonu našeho hráče Pavla Pergla. 
Naši dobře věděli, že jakýkoliv bodový zisk z této dohrávky jim zajistí záchranu v soutěži a vše tomuto cíli podřídili. V sestavě scházel Jiří Chlup, naopak se do ní vrátil rekonvalescent Ondřej Halas a pravděpodobně z důvodu sázky na rychlé protiútoky se v ní objevil i Martin Knos. Jen na lavičce tak zůstal na jaře jinak pravidelně nastupující Jirka Pokorný. 
Předeseda klubu Jiří Jelínek nám k samotnému průběhu zápasu naprosto otevřeně sdělil následující: "Kdyby utkání skončilo 8:2, tak se nemohl nikdo divit, domácí trefili 4x tyčku a neproměnili dva samostatné nájezdy, přežili jsme spoustu závarů před brankou. My naopak ze čtyř šancí tři proměnili. Z naší strany to nebyl herně moc dobrý výkon, spíš jeden z těch slabších na jaře. Ale musím taky říct, že to kluci opravdu odmakali, že jak se říká jezdili po zadku od začátku do konce, bojovali naplno, navíc měli těžký nedělní zápas v nohách. Toho si moc cením."
Ano, tak to někdy bývá. Mužstvo má štěstí a zvítězí v zápase, ve kterém je pod velkým tlakem. Na druhou stranu musí těšit produktivita v útoku, tři branky na hřišti soupeře už něco znamenají. A upřímně k tomu s klidem dodat, že za týden už si každý najde jen statistiky, ve kterých bude výsledek 2:3 a ne poměr střel, držení míče nebo počet rohů a nastřelených tyček. A to je to hlavní. Tak co?
Divize je prostě zachráněna a my se můžeme těšit na další krásné zápasy i v sezóně 2018/2019.

Statistiky: 
Branky: 21. Pohl 0:1, 25. 1:1, 74. Knos 1:2, 76. 2:2, 90+1. Juříček 2:3
Rozhodčí: Kadlec
ŽK: 1:3
Sestava: Matiášek - Ivančík (85. Pokorný), Mrňa, Kopáček, Halas - Knos (77. Mucha), Daněk, Whittingham, Novotný, Juříček - Pohl