Hodnocení zápasů za poslední období

BENFIKA STOUPÁ NAHORU

Benfiku ještě čeká předehrávka prvního jarního kola doma proti Hamrům, můžeme si ale projít její předchozí zápasy

Poslední zápas před kolapsem serveru, který zapříčinil odmlku našich webovek, sehrála Benfika doma proti Svratce a zvítězila v něm přesvědčivě 5:2. Nastartovala jím úspěšné období, které završila aktuální výhra na stadionu v Hamrech. Ale pěkně popořádku. Před zápasem se Svratkou ještě Benfika zavítala na hřiště do Jaroměřic nad Rokytnou, kde se jí tradičně nedaří a stejně tak tradičně zde letos opět prohrála, tentokrát v poměru 1:4. Vyrovnaný zápas rozhodly tři slepené branky domácích v prvních pěti minutách druhého poločasu. Po již několikrát zmíněném duelu se Svratkou pak naše rezerva vyrazila na výlet do Nedvědice a po do té doby nejlepším výkonu v sezóně vyhrála jasně 4:1. Střelecky se zaskvěla posila z áčka A. Macek, jenž zaznamenal hattrick, poslední branku pak zaznamenal kapitán J. Pokorný. Bohužel, týden na to přišel zbytečný kolaps na hřišti v Rudíkově, kde si naši hráči nechali body protéct doslova mezi prsty. Vedli 1:0 (branka F. Svoboda), domácí ale díky dvěma brankám v poslední desetiminutovce výsledek otočili na konečných 2:1. Velká škoda! Další utkání doma proti Polné B branku nepřineslo a soupeři se rozešli smírně 0:0. Už následující zápas v Přibyslavicích ale předznamenal úspěšný konec podzimní části. O výsledku rozhodl už první poločas, ve kterém padly všechny tři branky. Dvě vstřelil J. Ondrák, jednu J. Pokorný a naši tak vyhráli 3:0. Týden poté pak doma zdolali silná Luka nad Jihlavou 2:0. Cennou výhru přinesly pěkné branky J. Ráboně a P. Kaštana, pro kterého to byla první branka v našem dresu. Potěšila i třetí nula v řadě na kontě inkasovaných branek. Pěknou tečku za podzimní částí soutěže pak přinesla výhra na horké půdě v Hamrech. Domácí sice v poločase vedli 1:0, góly J. Ondráka, J. Pokorného a P. Kaštana ale výsledek otočily na výsledných 3:1. Benfika se tak aktuálně vyšvihla na velmi pěknou 5. příčku v tabulce se ziskem 23 bodů (stejně jako Luka nad Jihlavou a Přibyslavice), přičemž oba uvedené týmy porazila, takže se dá teoreticky mluvit i o umístění na 3. pozici v tabulce (nyní rozhoduje skóre, na konci soutěže vzájemné zápasy). Snad se tedy podaří výsledkově úspěšnou vlnu udržet i v posledním na podzim hraném utkání doma proti Hamrům.