Muži A - 24. kolo MSD D : Velká Bíteš - Havlíčkův Brod 5:0 (1:0)

ZAHŘÁLY GÓLY

Zápas 24. kola zvládli muži FC PBS Velká Bíteš s bravurou a Havlíčkův Brod zdolali vysoko 5:0.

Za chladného počasí domácím vyšel hned úvod zápasu. V 11. min. se nadvakrát prosadil důrazný Pořízek a Velká Bíteš vedla – 1:0. Po vstřelení branky se domácí fotbalisté trochu stáhli a přenechali iniciativu na kopačkách hráčů Havlíčkova Brodu. Sami ale vyráželi do nebezpečných protiútoků. Po jednom z nich trefil v 35. min. Pořízek tyč. Na druhé straně měl velkou šanci Peřina, ale jeho hlavička po centru z pravé strany cíl nenašla. Brzy po změně stran Velká Bíteš své vedení navýšila. Ve 48. min. zakončil pěknou akci Novotného Whittingham – 2:0. Na druhé straně hřiště pak další velkou šanci neproměnil Karlík a tím šance hostů na úspěch v zápase definitivně zhasly. Snahu jim rozhodně nešlo upřít, v koncovce ale byl mezi oběma týmy rozdíl třídy. Dokumentovaly to další branky. Tu třetí domácí vstřelili v 57. min. po krásné akci, kterou zahájil vyvezením míče na levé straně Ondrák, dlouhou přihrávkou po zemi našel Pořízka, ten míč prostrčil na Novotného a ten krásným obstřelem ala Thierry Henry přesně zakončil pravou nohou na zadní tyč – 3:0. Pak si vzal slovo kapitán domácích Kuldan, který v 77. min. správně vyhodnotil situaci na levé straně hřiště, kde se mu odkryl prostor, vyrazil dopředu a po krásné narážečce s Pořízkem zakončil do prázdné branky – 4:0. Poslední hřebík do rakve hostů pak po přesném centru Sodomky z přímého kopu v 90. min. doslova zatloukl z malého vápna razantní hlavičkou Bárta – 5:0.
Vítězství domácích je zasloužené, pro hosty je možná pětigólový rozdíl až příliš krutý, domácí ale prokázali mnohem větší rozhodnost v koncovce a především v závěru zápasu už na hřišti zcela dominovali.

Branky: 11. Pořízek, 48. Whittingham, 57. Novotný, 77. Kuldan, 90. Bárta
Rozhodčí: Broskevič
ŽK: 0:1
Diváci: 136 (zmrzlých)
Sestava Velká Bíteš: Sova – Hošek (46. Novotný), Kuldan, Bárta, Ondrák – Merdita, Whittingham (55. Loup), Mrňa – Sodomka, Pořízek, Marčaník (64. Těšík)
Sestava Havlíčkův Brod: Kandr – Svoboda, Peřina (61. Pleva), Pabousek (75. Šilhart), Henek, Cakl, Fikar, Karlík (66. Polcar), Veselský, Vrzal, Štědrý