Muži A - 11. kolo MSD D : Žďár nad Sázavou - Velká Bíteš 2:0 (0:0)

SVEŘEPÍ "ŠAKALI" NÁS PORAZILI

Nadpis referátu rozhodně nemá vyznít vůči soupeři áčka nějak pejorativně, jeví se ale vhodný vzhledem k výsledku zápasu a okolnostem kolem něj...

Fotbalisté Žďáru totiž v nedělním zápase nutně potřebovali uspět a tomu také vše podřídili. Celý první poločas se tak nesl ve stejném duchu a to dobýváním naší branky. Hosté se dostávali na polovinu Žďáru jen velmi sporadicky a soustředili se hlavně na bránění. Domácí se ale až na šance Kunstmüllera, Henzla a několika centrů do vážnějšího ohrožení branky také nedostali. Poločas tak skončil bez branek.
Druhý poločas pak začal stejně jako ten první. Domácí ale v něm byli za svoji vytrvalou snahu odměněni. Nejprve dostali v 58. min. výhodu pokutového kopu. K němu se postavil osvědčený exekutor Šindelka, ale Pelán jeho pokus chytil. V 63. min. se už ale hráči Žďáru radovali. Po nakrátko rozehraném přímém kopu tři naši hráči zbytečně atakovali jediného fotbalistu domácích, ten přiťukl míč nehlídanému Komínkovi, jehož prudkou střelou z dálky Pelán neudržel, a i když dorážející Henzl ještě neuspěl, cestu míči do branky našel jeho kolega Vokoun - 1:0. Vstřelená branka domácí ještě více povzbudila a ti své vedení zanedlouho navýšili. Středem obrany se pěkně protáhl Švoma a přelstil i Pelána - 2:0. Závěr zápasu se pak už jen víceméně dohrával. 

Branky: 63. Vokoun, 74. Švoma
​​​​​Rozhodčí: Vařacha 
ŽK: 2:1 
Diváci: 220 
Poločas: 0:0
Sestava FC Žďas Žďár n. S.Jícha - T. Trojánek, Šindelka, Růžička, Štursa (74. Janů) - Frieb, Švoma, Sodomka (41.Vokoun), Komínek, Kunstmüller - Henzl (90. L.Trojánek)
Sestava FC PBS Velká Bíteš: Pelán - Kuldan, Špánek, Hošek, Merdita, Mrňa, Zúbek (72. Sznapka), Mikeš, Loup P., Novotný, Loup T.