Zápasy víkendu 19. a 20. 10. 2019

Víkendové preview

Kolik bodů získají naše týmy tento víkend?

Po dvoutýdenní pauze se naše áčko opět představí před vlastními diváky, tentokrátv atraktivním souboji proti Startu Brno. Proč atraktivním? Hned z několika důvodů. Start Brno je loňským vítězem Jihomoravského Krajského přeboru, tudíž nováčkem soutěže a na našem stadionu jsme jej za éry travnatého hřiště ještě neviděli. V jeho dresu nastupuje náš bývalý brankář Martin Matiášek a také bavič, moderátor, ale hlavně pořád výborný fotbalista Petr Švancara, kterého už naši hráči měli možnost potkat dva roky nazpět v dresu Tišnova. V zápasech našeho dnešního soupeře padá velké množství branek, ostatně letošní výsledky hovoří za vše: 4:1, 6:0, 0:4, 6:1, 0:4, 3:5, 1:3, 0:6 a naposledy doma s Humpolcem dokonce 5:4. Zkrátka fotbal v podání Startu Brno je všechno jen ne nuda.

Domácí tým FC PBS bude dnes na trávník vstupovat s vědomím, že po poslední porážce ve Žďáru nad Sázavou v poměru 0:2 je potřeba opět bodovat. Jedná se totiž už o jeho předposlední podzimní domácí vystoupení a z těch předchozích čtyř hráči vytěžili pouze čtyři body, což je prostě málo.

Po výborném úvodu soutěže totiž padla na naše hráče jakási deka a několik zápasů po sobě ztratili (i vinou těžkého losu). Po výplachu v Tasovicích 0:6 se ale tým semkl, dokázal díky remíze 1:1 sebrat body silnému Lanžhotu a pak hlavně získal důležité tři body na hřišti v Humpolci, kde při vítězství 3:0 zazářil hattrickem Richard Novotný.

Všechna tato fakta určují aktuální postavení obou týmů v tabulce, kde jsou seřazeny za sebou. Start Brno je na 8. místě, naši o příčku níž. Přičemž Start Brno má skóre 25:28, naši 11:18… (!!!)

Podle aktuálního počtu bodů je ale jasné, že v případě vítězství se naši před svého dnešního konkurenta dostanou. Tak uvidíme, co trenérský štáb vedený Markem Zúbkem na soupeře v   čele se svým bývalým spoluhráčem ze Zbrojovky Brno vymyslí…

Sestava Startu Brno v posledním utkání:

96 – Matiášek, 2 – Cupák, 3 – Praks, 4 – Záruba, 6 – Mach, 9 – Švancara, 14 – Chyla, 12 – Svoboda, 15 – Feik, 18 – Matyska, 19 – Lang, 5 – Pelc, 7 – Pařízek, 8 – Bím, 11 – Mica, 1 - Šurkala

A co naše další klubové týmy? Béčko jede v sobotu AUTOBUSEM do Stonařova, odjezd 13.00 hod., dorost doma v neděli dopoledne v 10.15 hod. čeká sdružený tým Radešínské Svratky a Bohdalce, žáci jedou také v neděli na hřiště prvního týmu tabulky Pelhřimova a přípravku čeká už v sobotu od 9.00 hod. domácí turnaj, kde hostí Pelhřimova a Chotěboř.