Muži A – 4. kolo MSD D – Velká Bíteš – Havlíčkův Brod 0:1 (0:0)

ODEVZDANÉ BODY

V druhém domácím zápase muži A doma neuspěli a překvapivě odevzdali všechny tři body Havlíčkovu Brodu.

Za slunného letního počasí aktéři zápasu třem stovkám diváků v první půli příliš záživnou podívanou nenabídli. Domácí hráči se viditelně nemohli dostat do obvyklého tempa a jejich akce se až příliš často končily nepřesnou přihrávkou nebo jinou lacinou ztrátou míče.
Přesto si Velká Bíteš v první dvacetiminutovce vypracovala dvě zajímavé příležitosti. V akrobatické pozici ale nejprve neuspěl v 8. min. Kuldan a Pořízka zase v 19. min. vychytal hostující brankář Kubát.
Po necelé půlhodině hry se začali osmělovat i hosté. Předzvěstí jejich snahy byly dvě střely zdálky, skutečným ohrožením branky se stal ale až trestný kop Darkeha, který ale Pelán efektní robinzonádou k tyči vyrazil.
Po změně očekávaný tlak domácích nepřišel. Hráči se s každou další minutou čím dál více trápili a nemohli najít klíč k odemknutí pozorné obrany hostujícího týmu. Havlíčkův Brod soustředěně bránil a z obranného bloku vyrážel do nebezpečných protiútoků. Ty se sice většinou končily neúspěchem, ale v 59. min. Darkeh v pokutovém území přepadl přes nohu Kuldana a rozhodčí Kulička nařídil pokutový kop. Ten sám postižený bezpečně proměnil – 0:1. Inkasovaná branka domácími hráči ještě více otřásla a jejich úsilí postupně přecházelo do křeče. Za celou druhou půli si nedokázali připravit ani jednu vyloženou šanci, která by mohla vést k vyrovnání. A tak už hosty ani nemuselo mrzet, že Darkeh v úplně poslední minutě utkání z dalšího trestného kopu trefil jen břevno. Odvážejí si totiž do Havlíčkova Brodu cennou výhru 1:0.

Branky: 59. Darkeh
Diváci: 315
Rozhodčí: Kulička
ŽK: 2:2
Sestava Velká Bíteš: Pelán – Bartoš, Kerber, Kuldan, Hošek, Loup (63. Špánek), Zúbek (84. Sodomka), Merdita, Novotný, Sznapka (72. Mikeš), Pořízek

Sestava Havlíčkův Brod: Kubát – Svoboda, Peřina, Pabousek, Cakl, Fikar, Darkeh, Pazderka (73. Karlík), Němec (91. Henek), Williams, Štědrý