Muži A - 16. kolo MSD D : Velká Bíteš - Žďár nad Sázavou 0:1 (0:0)

TVRDÁ RÁNA NA SOLAR

V dohrávce zápasu 16. kola MSD D domácí Velká Bíteš doma nešťastně prohrála se Žďárem nad Sázavou

Okresní derby za chladného a větrného počasí příliš líbivou podívanou nepřineslo. Oba týmy vsadily na pozornou obranu a žádnou přehnanou aktivitu směrem dopředu nevyvíjely.
Hra se především skládala ze stovek malých osobních soubojů, jejichž výsledné skóre ale bylo vzácně vyrovnané, a tak se veškeré dění odehrávalo převážně v prostoru mezi oběma šestnáctkami. Brankáři museli řešit maximálně sem tam nějaký centr nebo malou domů.
První skutečně zajímavou šanci si vypracovali po půlhodině hry domácí. František Kuldan se z pozice stopera proháčkoval až před hostujícího brankáře, ale míč do jeho svatyně nepropasíroval. Více vzruchu přinesla i poslední pětiminutovka první půle, kdy se nejprve v zajímavé příležitosti ocitl hostující L. Trojánek a chvíli po něm domácí obránci i s potřebnou dávkou štěstí dokázali vyřešit nebezpečný závar v malém vápně před vlastní brankou.
Kdo čekal po změně stran jiný průběh utkání, byl zklamán. Hra pokračovala ve stejném duchu jako předtím a zmrzlí diváci čím dál častěji obraceli svůj zrak k hodinkám, jestli už nebude konec.
Bezbranková remíza by zápasu „slušela“, ale stačil jediný nečekaný moment a fotbal naplno ukázal svoji krásu i krutost. Minutu před koncem hráči Žďáru dokázali vyřešit ošemetnou situaci na kraji svého pokutového území, míč se přes dva osobní souboje dostal průnikovou přihrávkou až na polovinu domácích, kde se jej před dobíhajícím útočníkem soupeře snažil odvrátit stoper V. Bárta. Trefil jej ale tak nešťastně, že ho poslal vysokým lobem přes zkoprnělého brankáře M. Pelána do vlastní branky – 0:1. Rozhodčí Polák brzy poté zápas ukončil a Žďár nad Sázavou si tak odváží mimořádně šťastné tři body.

Branky: 89. Bárta vlastní
Rozhodčí: Polák
ŽK: 2:2
Diváci: 289
Sestava Velká Bíteš: Pelán – Paprskář (69. Loup), Kuldan, Bárta, Novotný – Whittingham, Mrňa, Merdita – Sodomka (73. Těšík), Pořízek, Marčaník
Sestava Žďár nad Sázavou: Svoboda – Šindelka, Fiala (77. Kunstmuller), Vitásek, Štursa, Trojánek L., Trojánek T., Henzl (71. Vokoun), Sodomka, Kovář (54. Komínek), Nedvěd