Hodnocení podzimní sezóny 2021

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Naše otázky zodpověděl trenér Ondřej Malý...

1. Jak hodnotím podzimní část soutěže ve své kategorii?
"Ačkoliv měla podzimní část svá slabší místa, nemohu ji hodnotit jinak než jako kladnou. Vždy totiž z mého pohledu došlo k vyřešení problémů, kterým jsme čelili. Hlavní však bylo, že tréninky i zápasy děti bavily, a že se s postupem času i zlepšovaly. A to si myslím, že je v naší kategorií nejdůležitější."
2. Na co konkrétně jste se letos na podzim zaměřili ve výchově fotbalistů a jak se vám to dařilo realizovat?
"Zaměřili jsme se především na práci s balónem. Chtěli jsme, aby se hráči nebáli jít do souboje jeden na jednoho, a v tomto smyslu se snažili rozvíjet jejich techniku. Myslím, že se nám to dařilo částečně. Hráči podle mě určitě nemají strach takovéto souboje podstupovat a kličky zkoušet, jen výjimečně řeší situaci "zakopnutím" míče, což od nich rozhodně nechceme. Bude však ještě nezbytné zapracovat na efektivním využití těchto dovedností v zápase."
3. Který zápas (-y) vám na podzim nejvíce vyšly a proč a kde se vám naopak nedařilo?
"Na tuto otázku odpovím chronologicky, protože náš nejhorší zápas předcházel tomu nejlepšímu, a jsou vzájemně provázané. Za nejhorší moment sezóny jednoznačně označuji zápas ve Výčapech. Nešlo přitom o herní hledisko, ale to, že se na něj dostavil velmi nízký počet hráčů, který ani nepostačoval k odehrání utkání. Poté jsme však začali tento z mého pohledu nově vzniklý problém řešit, a odměnou nám byl o dva týdny pozdější zápas v Náměšti nad Oslavou. Tam byla účast velmi vysoká, a bylo to pozitivně poznat i na hře, kde jsme podle mého názoru předvedli i nejlepší poločas v sezoně."
4. Jaké jsou vaše plány pro zimní přípravu a s jakým výsledkem (popř. fotbalovým pokrokem) byste byli spokojeni v červnu 2022?
"V zimní přípravě máme v plánu především pokračovat v nastolených trendech, a tedy zapracovat především na ovládání míče, na efektivním přístupu k soubojům jeden na jednoho a rovněž bych chtěl začít hráčům vštěpovat i efektivní využití prostoru na hřišti, a to právě v návaznosti na individuální souboje. Doufám tedy, že v červnu 2022 bude na hráčích znát rozdíl především v těchto oblastech. A abych navázal na odpověď na prvně položenou otázku, ideální by bylo, aby to hráče krom toho zlepšení především bavilo."